Trwa ładowanie...
d3qhalj

Przełożenie głosowania ws. Belki byłoby sensowne - Pawlak

28.05. Warszawa (PAP) - Wicepremier, lider PSL Waldemar Pawlak uważa, że "sensownym rozwiązaniem" byłoby przełożenie głosowania nad kandydaturą Marka Belki na szefa NBP na czas po...
Share
d3qhalj

28.05. Warszawa (PAP) - Wicepremier, lider PSL Waldemar Pawlak uważa, że "sensownym rozwiązaniem" byłoby przełożenie głosowania nad kandydaturą Marka Belki na szefa NBP na czas po wyborach prezydenckich.

Pawlak był pytany podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie, czy PSL byłoby skłonne poprzeć ewentualny wniosek o przełożenie głosowania nad wyborem szefa banku centralnego.

"To jest myślę sensownie politycznie rozwiązane. To jest rozwiązanie, które na pewno może być bardziej konstytucyjne niż w tej chwili próba na siłę rozstrzygnięcia powołania prezesa NBP" - powiedział Pawlak.

d3qhalj

Wicepremier powtórzył, że jego ugrupowanie nie zgadza się z poglądami ekonomicznymi Belki. Jego zdaniem, nie jest to odpowiedni ekonomista na obecne czasy.

W czwartek pełniący obowiązki prezydenta, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że rekomendował Marka Belkę na stanowisko prezesa NBP. Komorowski zapowiedział, że głosowanie nad kandydaturą Belki ma się odbyć się na najbliższym posiedzeniu Sejmu, zaplanowanym od 9 do 11 czerwca.(PAP)

stk/ ura/ woj/ asa/

d3qhalj

Podziel się opinią

Share
d3qhalj
d3qhalj