Trwa ładowanie...

Przeniesienie zabytkowego schronu w Rybniku. Jest nagranie

Sieć Aldi musiała przenieść zabytkowy schron, który odkryto na początku roku w Rybniku, na placu budowy dyskontu. Schron został wykopany, przeniesiony i przygotowany do osadzenia w innym miejscu. Posłuży jako atrakcja dla klientów i mieszkańców.

Przeniesienie zabytkowego schronu w Rybniku. Jest nagranieŹródło: MDfilm - YouTube, fot: MDfilm
d2u6aj6
d2u6aj6

W trakcie podnoszenia zabytkowego schronu okazało się, że obiekt waży więcej niż początkowo zakładano - podaje "Dziennik Zachodni". Jego waga sięga ok. 220 ton. - Akcja zakończyła się sukcesem, co najważniejsze schron bez żadnych uszczerbków został przesunięty zgodnie z planem - powiedział Mariusz Gajda, kierownik ds. nieruchomości i ekspansji Aldi Polska.

- Doceniamy wsparcie i zaangażowanie współpracujących z nami instytucji. To dla nas szczególnie istotne, gdyż jedną z kluczowych wartości dla ALDI obok dbałości o to, aby nasze sklepy wpisywały się w historyczną i architektoniczną strukturę miasta, jest także wspieranie i rozwój lokalnej społeczności. Liczymy na to, że już wkrótce do nowo otwartego sklepu mieszkańcy przyjdą zarówno na zakupy, jak i po to, by zobaczyć historyczny schron - dodał.

Schron na początku roku odkryto przy ul. Dąbrówki w Rybniku, na placu budowy nowo powstającego sklepu Aldi. Trzeba było wykopać go z ziemi, podnieść i przygotować do osadzenia w innym miejscu. Dlatego konieczne były też prace związane z wykonaniem podbudowy i wytyczeniem terenu.

d2u6aj6

Sieć Aldi wraz z przedstawicielami grupy Zapomniany Rybnik oraz Grupy Operacyjnej "Bielsko" planuje wykonanie tablicy informacyjno-edukacyjnej upamiętniającej odkrycie i historię schronu.

Grupy miłośników zabytków architektury militarnej nie wykluczają również oprowadzania grup po obiekcie po przesunięciu schronu do docelowej lokalizacji.

Obejrzyj: Nowe tendencje w handlu. Retail park

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2u6aj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2u6aj6