Trwa ładowanie...
dig6zgx

Przepłacamy za suplementy? UOKiK podejrzewa zmowę cenową

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie wobec znanego producenta suplementów. – Podejrzewamy, że cena produktów może być zawyżana od lat – alarmuje urząd.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ponad 70 proc. Polaków sięga po suplementy diety.
Ponad 70 proc. Polaków sięga po suplementy diety. (East News, Fot: MARIUSZ GACZYNSKI)
dig6zgx

Działania zostały podjęte po sygnałach po osób, które kupują sumpelementy. Jak duża może być skala problemu? Ciężko teraz oszacować. Wiadomo, że aż 70 proc. Polaków sięga po takie produkty.

Suplement to środek spożywczy, którego celem jest uzupełnienie normalnej diety, będący skoncentrowanym źródłem witamin lub składników mineralnych. Może być sprzedawany w postaci kapsułek, tabletek, drażetek i w innych podobnych postaciach.

Cena takiej odżywki (w zależności od producenta i porcji) wynosi od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. I właśnie o cenę w tym przypadku się rozchodzi. Zdaniem UOKiK-u, jeden z producentów zawyżał ceny swoich suplementów. Szczegóły mamy poznać w środę na konferencji prasowej.

dig6zgx

Obejrzyj: Pomysł na Biznes: Manufaktura torebek inna niż wszystkie

Według danych firmy badawczej PMR wartość rynku leków OTC (wydawanych bez receptyrecepty) i suplementów diety to już 13,2 mld zł, licząc sprzedaż w aptekach i poza nimi.

Czytaj: UOKiK uznał, że Orange i Allegro naruszają interesy konsumentów. Sąd się zgodził

Zdaniem ekspertów, branży ciężko jest generować wysokie zyski, jak jeszcze kilka lat temu. Wynika to m.in. ze wzrostu nasycenia segmentu, rozwoju segmentu tanich marek własnych oraz negatywnego PR odnośnie suplementów diety, co może skutkować zwróceniem się części konsumentów w kierunku leków OTC na bazie takich samych substancji.

Dowiedz się: Imperium Jerzego Z. się chwieje. Prokuratura stawia znachorowi zarzuty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dig6zgx

Podziel się opinią

Share
dig6zgx
dig6zgx