Trwa ładowanie...

Przerwa techniczna w bankach w weekend. Sprawdź, czy także w twoim

Niedziałające karty płatnicze, niedostępne bankomaty czy wyłączona bankowość internetowa i mobilna. Tego typu utrudnienia już od piątku wieczorem mogą dotknąć klientów kilku działających w Polsce banków. Powodem są przeprowadzane w weekend prace modernizacyjne systemów bankowych.

Przerwa techniczna w bankach w weekend. Sprawdź, czy także w twoimŹródło: Wikimedia Commons CC BY, fot: Lowdown
d2ov3pr
d2ov3pr

Tym razem przerwy techniczne wystąpią w sześciu bankach. Problemy pojawią się już w piątek wieczorem, a ostatnie prace modernizacyjne będą prowadzone jeszcze w poniedziałek wczesnym rankiem.

Bank BPS - dwie przerwy, dłuższa potrwa całą dobę

Jako pierwszy z pracami modernizacyjnymi wystartuje Bank BPS. Już w piątek od godziny 21 wyłączona będzie bankowość internetowa. Pzerwa ma potrwać do 1 w nocy.

Znacznie dłużej, bo aż 24 godziny - od 10 w sobotę do 10 w niedzielę potrwa kolejna przerwa serwisowa. Jej efektem mogą być zakłócenia działania bankowości elektronicznej.

Idea Bank - przerwa w nocy z piątku na sobotę

#

Godzinę po Banku BPS z własnymi pracami serwisowymi wystartuje Idea Bank. Przerwa potrwa od 22 w piątek do 6 w sobotę. W tym czasie nie będzie można korzystać z aplikacji mobilnej banku, a także systemu Idea Cloud.

Nest Bank - przerwa od piątku wieczorem do sobotniego przedpołudnia

#

Kolejnym bankiem, który przerwę wprowadzi już w piątek o 22 jest Nest Bank. Znany z prowadzenia w ostatnim czasie intensywnej kampanii telefonicznej bank wyłączy do 11 w sobotę serwis obsługi wniosków.

d2ov3pr

Oznacza to, że w tym czasie nie będzie można przez internet założyć konta w Nest Banku czy złożyć wniosku o kredyt lub o kartę. Pozostałe usługi mają działać normalnie.

Deutsche Bank - przerwy w sobotni i niedzielny poranek

Od północy z piątku na sobotę bank wyłączy dostęp do systemów bankowości elektronicznej db easyNET i powerNET, a obsługa za pośrednictwem Teleserwisu będzie odbywać się w ograniczonym stopniu. Przerwa potrwa do 8 w sobotę.

Kolejna przerwa rozpocznie się o 2 w nocy z soboty na niedzielę i zakończy się o 10.

W tym czasie zostanie wyłączona obsługa niektórych usług w systemie db easyNET. Chodzi o płatności internetowe, wyciągi elektroniczne oraz doładowania telefonów. Z kolei przelewy wewnętrzne, dyspozycje spłaty kart oraz zakładania lub zamknięcia lokat zlecone w trakcie trwania przerwy zostaną zrealizowane zaraz po zakończeniu prac.

Wideo: Jak trafić na dobrą ofertę w świecie bankowości?

Z kolei w systemie db powerNET w czasie tej przerwy technicznej niedostępne będą wyciągi elektroniczne. Podobnie jak w przypadku easyNET, przelewy wewnętrzne, dyspozycje spłaty kart oraz zakładania lub zamknięcia lokat zlecone w trakcie trwania przerwy zostaną zrealizowane po zakończeniu prac. Teleserwis będzie działał w ograniczonym trybie.

d2ov3pr

Bank Zachodni WBK - przerwa w poniedziałek nad ranem

Dopiero w poniedziałek o 2 w nocy rozpocznie się przerwa techniczna w Banku Zachodnim WBK. Do 6 rano nie będzie można korzystać z bankomatów, wpłatomatów i kart płatniczych. Klienci banku nie zostaną jednak całkiem odcięci od gotówki w tym czasie - będą mogli robić wypłaty w innych bankomatów za pomocą usługi BLIK.

Bank Pocztowy - przerwa od 2 do 6 w poniedziałek

Dokładnie w tym samym czasie co BZ WBK, przerwę wprowadzi Bank Pocztowy. Od 2 do 6 w poniedziałek nie będzie można użyć karty płatniczej banku do płacenia przez terminale, ani do wypłacania gotówki z bankomatów. W tym czasie niedostępna będzie też usługa 3D Secure.

d2ov3pr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ov3pr