Trwa ładowanie...

Przewoźnik oferuje pasażerom 500 zł. Wystarczy donieść na wandali

Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma dość niszczenia autobusów. Żeby skuteczniej walczyć z wandalami, namawia pozostałych pasażerów do składania donosów.

Przewoźnik oferuje pasażerom 500 zł. Wystarczy donieść na wandaliŹródło: Agencja Gazeta, fot: Grzegorz Skowronek/Agencja Gazeta
d1q8wiw
d1q8wiw

Pomazane elementy wyposażenia, porysowane szyby, zniszczona tapicerka - to codzienne problemy firm komunikacyjnych. Z wandalami trudno walczyć, gdy nie złapie się ich na gorącym uczynku. W tym mogą pomóc pozostali pasażerowie. Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne oferuje za informację 500 zł. Pod warunkiem, że wandala uda się złapać.

"Robimy nową akcję. Powoli mamy dosyć ciągłych dewastacji i niszczenia autobusów w środku. Bazgranie, odrywanie, plamienie, odklejanie komunikatów, przyklejanie nalep. Temu się chcemy przeciwstawić" - napisali na Facebooku przedstawiciele firmy. Załączyli również grafikę, na której widnieją numer telefonu i adres e-mail.

Zobacz także: Bus bez kierowcy

Jak przyznał w rozmowie z TVN24 Grzegorz Ufniarz ze Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, urzędnicy mieli obawy, czy akcja nie spotka się z negatywnym odzewem. W końcu firma namawia do donoszenia. – Istotny jest jednak cel. A on jest wspólny, czyli czyste, wygodne autobusy, z których przecież wszyscy chcielibyśmy korzystać – wyjaśnia.

d1q8wiw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8wiw