ycipk-31wkzz
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
przewozy regionalne

Przewozy Regionalne zmienią markę, wyremontują pociągi i wprowadzą wspólny bilet na autobusy

- Prowadzimy pierwsze rozmowy z Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej na temat biletu, który pozwoliłby pasażerom podróżować najpierw PKS, a potem naszym pociągiem - mówi prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przewozy Regionalne zmienią markę, wyremontują pociągi i wprowadzą wspólny bilet na autobusy
(Eastnews, Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER)
ycipk-31wkzz

- Prowadzimy pierwsze rozmowy z Przedsiębiorstwami Komunikacji Samochodowej na temat biletu, który pozwoliłby pasażerom podróżować najpierw PKS, a potem naszym pociągiem - mówi prezes Przewozów Regionalnych Krzysztof Mamiński. Zapowiada też duże remonty pociągów i zmianę marki, pod którą będzie działać jego firma.

- Oczywiście w ramach tego biletu zakładamy także wspólną politykę rabatową dla pasażerów, którzy by skorzystali z tej oferty - dodaje Mamiński.

Spółka chce również rozwijać swoje kompetencje w zakresie utrzymania i napraw taboru, aby oferować tego typu usługi innym przewoźnikom. - Chcemy dokonać koncentracji punktów utrzymania i naprawy taboru, które posiadamy na terenie całego kraju, i oferować usługi utrzymania i naprawy taboru innym przewoźnikom. Szczególnie myślimy tutaj o kolejach samorządowych, bo ten tabor będzie miał coraz więcej lat i będzie wchodził w okres naprawczy, ktoś musi to robić. I my chcemy to robić. Takich punktów utrzymania i napraw chcielibyśmy mieć w całym kraju kilka. To jest przestrzeń do zarabiania - mówi prezes PR.

ycipk-31wkzz

Mamiński zapowiada także, że spółka chce w większym wymiarze powrócić ze swoimi kasami na dworce kolejowe. - Jesteśmy już na dworcach obecni, ale umownie, tzn. mamy część własnych kas, a część w ajencji. Chcemy jednak przejść na formułę franczyzy, żeby tych kas było więcej. Nasi współpracownicy pod nowym brandem firmy przy ujednoliconych standardach obsługi klienta oferowaliby bilety na nasze pociągi - wyjaśnia.

Spółka przygotowuje się też do zmiany marki konsumenckiej. - Myślę, że w nowy rok wejdziemy z nową marką handlową, z nowym logiem. Spółka dalej będzie się nazywać Przewozy Regionalne, ale będzie działać pod nową marką handlową - mówi Mamiński.

Koszt tej operacji to ok. 400 tys. zł rozłożone na dwa lata. Szczegóły zmiany marki konsumenckiej mają być zaprezentowane w połowie grudnia br. Przewozy Regionalne powstały w 2001 r. na bazie sektora Przewozów Pasażerskich PKP.

Przewozy Regionalne planują również w latach 2019-2021 przy użyciu środków unijnych zakupić lub zmodernizować 250 Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych. Spółka wcześniej nie może korzystać z pieniędzy Unijnych, ponieważ przepisy Unii Europejskiej stanowią, że spółka, która jest w okresie restrukturyzacji, a tak jest w przypadku Przewozów Regionalnych, nie może korzystać ze środków pomocowych.

ycipk-31wkzz

- Szacujemy, że średni koszt takiego jednego zakupionego EZT powinien oscylować w granicach 10-11 mln zł netto, czyli 250 takich pojazdów wyniesie około 2,5 mld zł - dodaje prezes zarządu Przewozów Regionalnych.

Jak wyjaśnia, modernizację lub przygotowanie nowych EZT mieliby zrealizować polscy producenci. - To ma być projekt uszyty na miarę Przewozów Regionalnych, czyli te pociągi byłyby dostosowane do naszych potrzeb. Np. nie wszystkie musiałyby jeździć z prędkością 160 km/h, bo nie po wszystkich trasach możemy jeździć z taką prędkością, wystarczyłaby nam 120 km/h - powiedział Mamiński.

Od 4 listopada 2015 r. właścicielem większości udziałów (50 proc. i jeden udział) jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Zdecydowana większość usług świadczonych przez spółkę to działalność o charakterze misji publicznej.

Przewozy Regionalne to największy w Polsce kolejowy przewoźnik pasażerski, którego udział w rynku przewozów kolejowych sięga 28 proc. Każdego dnia na tory wyjeżdża ok. 1600 pociągów spółki, którymi codziennie podróżuje ok 220 tys. pasażerów.

ycipk-31wkzz

Rosnąca popularność BlaBlaCar jest faktem. Sprawdź, czemu się to opłaca!

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-31wkzz

ycipk-31wkzz
ycipk-31wkzz