Trwa ładowanie...
dokhv0y

Przychody Crowley Data Poland w III kw. '08 wzrosły o 30 proc. do 26,7 mln zł

16.10.Warszawa (PAP) - Przychody Crowley Data Poland (CDP), niezależnego operatora telekomunikacyjnego dla biznesu, wzrosły w trzecim kwartale 2008 roku o blisko 30 proc. r/r do...
Share
dokhv0y

16.10.Warszawa (PAP) - Przychody Crowley Data Poland (CDP), niezależnego operatora telekomunikacyjnego dla biznesu, wzrosły w trzecim kwartale 2008 roku o blisko 30 proc. r/r do 26,7 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

EBITDA w trzecim kwartale 2008 roku wyniosła 4,3 mln zł i była o ponad 40 proc. wyższa niż rok wcześniej.

Narastająco przychody po trzech kwartałach 2008 roku wyniosły 73,6 mln zł, a EBITDA 12,1 mln zł.

dokhv0y

"Zarówno wyniki osiągnięte w trzecim kwartale, jak i narastająco w całym roku, są lepsze niż zakładane w budżecie" - powiedziała cytowana w komunikacie Zuzanna Góral, Dyrektor Finansowa i Członek Zarządu Crowley Data Poland.

"Nie powinniśmy mieć żadnych problemów ze zrealizowaniem swoich tegorocznych planów, które w obszarze przychodów są spodziewane na poziomie 96 mln zł, EBITDA zaś powinna wynieść 16,5 mln zł. Podtrzymujemy stanowisko, iż interesuje nas ciągły wzrost i opracowujemy nowe scenariusze i projekty, które w kolejnych latach pozwolą nam tę dynamikę zintensyfikować" - dodała.

Spółka podała, że głównymi motorami wzrostu są usługi dostępu do Internetu, prefiks oraz usługi dodane (w tym sieci szerokopasmowe i monitoring dla samorządów).

Pod koniec trzeciego kwartału Crowley Data Poland uruchomił ofertę telefonii komórkowej świadczoną pod marką CROWLEY TeleMobile w modelu MVNO.

dokhv0y

Firma pozyskała już pierwszych klientów i spodziewa się przychodów z tego tytułu jeszcze w tym roku, choć nie będą one miały znaczącego wpływu na wynik finansowy.

Crowley Data Poland, operator telekomunikacyjny dla biznesu, dostawca usług transmisji danych, usług głosowych oraz dostępu do Internetu w Polsce, rozpoczął działalność w 1999 roku.

Głównym udziałowcem CDP jest amerykańska firma telekomunikacyjna Crowley Data L.L.C.(PAP)

bas/ asa/

dokhv0y

Podziel się opinią

Share
dokhv0y
dokhv0y