Trwa ładowanie...
d2zcqsh
d2zcqsh

Przychody segmentu motor. Marvipolu wzrosły o 29% r/r do 45,4 mln zł w marcu

Warszawa, 05.04.2016 (ISBnews) - British Automotive Polska - spółka zależna Marvipolu - sprzedała w marcu do dilerów Jaguar i Land Rover 190 samochodów tych marek, tj. o 38% więcej niż rok wcześniej. Wartość sprzedaży netto samochodów sprzedanych do dealerów spoza Grupy oraz wartość samochodów sprzedanych przez dealerów z Grupy do klienta finalnego wyniosła 45,4 mln zł, tj. wzrosła o 29% r/r.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zcqsh

"To najlepszy miesięczny wynik w historii Grupy. Rekordowym był również cały kwartał - w pierwszych 3 miesiącach 2016 r. dilerzy kupili od BAP 454 samochody, o 32% więcej niż rok wcześniej. Przychody segmentu motoryzacyjnego ze sprzedaży samochodów wzrosły o 22%, do niemal 100 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Spośród 190 samochodów sprzedanych w marcu dilerom 158 stanowiły Land Rover'y, a 32 - samochody marki Jaguar. Blisko połowa sprzedaży importera (94 sztuki) trafiło do dilerów niepowiązanych kapitałowo i zostanie rozpoznanych w wyniku finansowym Grupy za I kw. 2015 r. Wynik ten wesprze również b. dobra sprzedaż należących do Marvipol dilerów Jaguar Land Rover, którzy w marcu sprzedali 104 auta (76% wzrost rdr.). Łączna wartość sprzedaży Grupy Marvipol do dilerów spoza Grupy oraz klientów końcowych wyniosła w marcu 45,4 mln zł (29% wzrost rdr), a w całym I kw. - 99,6 mln zł (22% wzrost rdr.), podano również.

"Jesteśmy usatysfakcjonowani wypracowanymi przez segment motoryzacyjny wynikami. W minionym kwartale nie tylko skokowo zwiększyliśmy sprzedaż w porównaniu z minionym rokiem, ale i przekroczyliśmy wewnętrzny budżet na 2016 r., który na poziomie importera zakłada dwucyfrowy wzrost sprzedaży, do ponad 1,6 tys. sztuk" - powiedział prezes Marvipol Mariusz Książek, cytowany w komunikacie.

d2zcqsh

Najlepiej sprzedającym się samochodem z oferty Jaguar Land Rover w I kw. 2016 r. był jeden z ubiegłorocznych debiutantów - Discovery Sport, odpowiadający za 23% sprzedaży BAP do dilerów. Na drugim miejscu, z 94 sztukami, uplasował się Range Rover Evoque, najlepiej sprzedający się samochód Jaguar Land Rover w ostatnich latach, wskazano również.

"Obok sprzedaży samochodów Jaguar i Land Rover przez dilerów Grupa Marvipol zacieśnia współpracę z firmami wynajmu samochodów. W marcu Grupa Marvipol sprzedała do firmy rent-a-car, na mocy umowy sell & buy-back, 24 samochody. Umowa zakłada odkup tych samochodów przez Marvipol w późniejszym terminie w celu dalszej sprzedaży w ramach rozwijanego programu sprzedaży aut używanych. Od początku roku firmy rent-a-car nabyły 50 samochodów Jaguar Land Rover. Obrót samochodami z udziałem firm rent-a-car aż do momentu ich sprzedaży, jako aut używanych do klienta końcowego, nie jest ujmowany w raportowanym comiesięcznie wolumenie sprzedaży oraz kwartalnych wynikach finansowych" - podano w komunikacie.

Dyrektor zarządzający segmentu motoryzacyjnego Grupy Arkadiusz Miętkiewicz ocenia, że obok dynamicznie rosnącej sprzedaży samochodów z obecnej oferty Jaguar Land Rover znaczący wpływ na całoroczny rezultat segmentu motoryzacyjnego Grupy Marvipol mieć będzie sprzedaż tegorocznego debiutanta - Jaguara F-Pace, pierwszego SUV w historii tej marki.

"Polska premiera F-Pace miała miejsce zaledwie kilka dni temu, w trakcie targów Motor Show Poznań 2016 r. Crossover cieszył się dużym zainteresowaniem odwiedzających, co utwierdza nas w przekonaniu, że F-Pace może stać się jednym z tegorocznych hitów sprzedażowych" - podsumował Miętkiewicz.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2zcqsh

Podziel się opinią

Share
d2zcqsh
d2zcqsh