Trwa ładowanie...
d4mnij5

Przyszłoroczny budżet Rzeszowa wyniesie ponad 1 mld zł

Ponad 1 mld zł wyniesie przyszłoroczny budżet Rzeszowa. Najwięcej pieniędzy, ponad 300 mln zł, przeznaczonych będzie na inwestycje drogowe. Jedną z największych będzie budowa drogi łączącej S19 z ul. Podkarpacką. Deficyt został zaplanowany na ponad 71,6 mln zł.

Share
d4mnij5

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy rzeszowskiego magistratu Maciej Chłodnicki, przygotowane zostały już założenia do przyszłorocznego budżetu.

Rzecznik dodał, że jedna z najważniejszych inwestycji, które będą realizowane w 2016 r. to budowa drogi, która połączy S19 od węzła w Kielanówce do ul. Podkarpackiej. Szacunkowy koszt inwestycji to 140 mln zł.

Cała droga ma mieć długość ok. 3 km, miasto wybuduje 2/3 tej trasy, bo ta część leży w granicach stolicy Podkarpacia. Pozostałą część sfinansuje podkarpacki urząd marszałkowski.

d4mnij5

Wśród innych inwestycji drogowych, jakie mają być realizowane w przyszłym roku są m.in. przebudowa al. Sikorskiego (od ul. Malowniczej do granic miasta), rozbudowa ul. Bieszczadzkiej i ul. Bednarskiej.

Sporo pieniędzy (6,5 mln zł) zapisano w budżecie na budowę nowego targowiska w rejonie ul. Lwowskiej. Zmiany mają dotknąć również miejskie parki. Zrewitalizowany ma zostać park przy ul. Dąbrowskiego. W ramach prac przebudowane będą m.in. parkowe alejki i oświetlenie. Powstanie też nowy plac zabaw. Odnowione będą również dwa inne parki: Sybiraków oraz przy ul. Rycerskiej, w którym powstać mają nowe alejki.

W przyszłym roku ma rozpocząć się przebudowa kompleksu miejskich basenów. Inwestycja, na którą długo czekali mieszkańcy Rzeszowa, ma być rozłożona na kilka lat. Docelowo baseny mają zostać odnowione, pojawić się mają nowe atrakcje wodne.

Deficyt w przyszłorocznym budżecie został zaplanowany na ponad 71,6 mln zł. Ma być sfinansowany z pożyczek i kredytów.

Budżet ma zostać przyjęty przez radnych na jednej z najbliższych sesji rady miasta.

Tegoroczny budżet Rzeszowa jest większy niż planowany na rok przyszły i wynosi ponad 1,3 mld zł. Na inwestycje przeznaczonych zostało w nim ponad 539 mln zł.

d4mnij5

Podziel się opinią

Share
d4mnij5
d4mnij5