Trwa ładowanie...
nowe miejsca pracy

Przyznano nagrody w konkursie "Kreator miejsc pracy"

Minister pracy i polityki społecznej przyznał nagrody w konkursie "Kreator miejsc pracy". To
pierwszy konkurs dla firm, w którym oceniana była liczba utworzonych miejsc pracy oraz warunki,
jakie pracownikom tworzy pracodawca

Share
Przyznano nagrody w konkursie "Kreator miejsc pracy"
Źródło: © kalou1927 - Fotolia.com
d3wlnf9

.

- Dotychczas nagradzano firmy za ich innowacyjność, wyniki finansowe, tempo rozwoju. My chcemy pokazać ludzką twarz prowadzenia biznesu - pokazać, że zapewnienie dobrych warunków pracownikom nie stoi w sprzeczności z rozwojem i dobrymi wynikami firmy - mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

Lubelski Węgiel "Bogdanka" S.A., Atos IT Services, Toys "R" Us Poland Sp. z o.o., Tomasz Cajdler Tomtex oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo to zwycięzcy tegorocznej edycji konkursu. Oprócz dyplomów i statuetek, nagrodzone firmy otrzymały tytuł "Kreatora miejsc pracy" i prawo posługiwania się logo konkursu przez najbliższy rok.

d3wlnf9

Dodatkowo kapituła podjęła decyzję o przyznaniu wyróżnienia dla Kolei Mazowieckich Sp. z o.o. za szczególny wkład w zatrudnienie osób w wieku 50+. Drugą wyróżnioną firmą jest "PIWEK" Centrum Obróbki Mechanicznej Mateusz Piwek za zatrudnienie osób w wieku poniżej 30. roku życia.
W kapitule konkursu uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych i organizacji pracodawców. - Konkurs spotkał się z bardzo życzliwym przyjęciem z ich strony. To pokazuje, że tematyka promocji zatrudnienia jest ważna nie tylko dla pracowników, ale także dla samych pracodawców - powiedział minister Kosiniak-Kamysz.- Oprócz zwiększania miejsc pracy i pakietu socjalnego, który oferujemy naszym pracownikom dbamy też o młodych. Przyjmujemy na praktyki uczniów z okolicznych szkół. W regionie takim jak Lubelszczyzna każde miejsce pracy liczy się dwukrotnie a nawet trzykrotnie - powiedział Waldemar Bernaciak, Z-ca Prezesa Zarządu ds. Handlu i Logistyki, firmy Lubelski Węgiel "Bogdanka".

Jakie były kryteria oceny? Kluczowy był wzrost zatrudnienia w firmie. Punkty można było zdobyć także za przyjęcie do pracy młodych pracowników do 30. roku życia, z grupy 50+ oraz osób niepełnosprawnych. Brano pod uwagę również rzetelność pracodawców - m.in. to, czy zatrudniają pracowników na umowach o pracę.
Patronat nad konkursem objęła Gazetapraca.pl, TVP INFO, Radio PIN, magazyn BRIEF, portal Marka pracodawcy oraz Infor.pl.

d3wlnf9

Podziel się opinią

Share
d3wlnf9
d3wlnf9