Trwa ładowanie...
holderName

PSL stawia sprawę jasno. Emerytura bez podatku warunkiem koalicji

- Nie wejdziemy z nikim w koalicję, jeśli nasz projekt emerytury bez podatku nie zostanie zaakceptowany - tak sprawę stawiają liderzy PSL. Ludowcy za punkt honoru stawiają sobie ulżenie seniorom.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ludowcy chcą bezwzględnego wprowadzenia emerytury bez podatku
Ludowcy chcą bezwzględnego wprowadzenia emerytury bez podatku (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
holderName

Jak pisze poniedziałkowy "Super Express", dyskusja na temat najważniejszego dla PSL projektu odbyła się podczas sobotniej rady naczelnej partii.

To właśnie tam działacze mieli podkreślać, że oprócz zdobytych mandatów w najbliższych wyborach ma się liczyć "spójność programowa". A to oznacza, że ludowcy praktycznie wykluczają start w jednej linii z SLD czy Wiosną Roberta Biedronia.

PSL podczas kampanii wyborczej zamierza postawić przede wszystkim na emerytów. I obiecuje im, że wprowadzi zerowy PIT również dla nich. Przypomnijmy, że PiS podobne rozwiązanie zastosował dla osób do 26. roku życia.

holderName

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

- Najważniejszym punktem programowym jest emerytura bez podatku - mówi wprost Adam Jarubas, szef rady programowej ludowców. Z kolei wiceszefowa partii Urszula Pasławska podkreśla, że nie wejdzie w koalicję z nikim, kto nie obieca realizacji tego postulatu.

A emerytom taki pomysł na pewno się spodoba. Zresztą, nie tylko im. Według wyników sondażu przeprowadzonego przez "SE" takie rozwiązanie popiera ponad 80 proc. ankietowanych.

holderName

Przeciwnym zwolnieniu z podatku jest ledwie 8 proc. respondentów.

Przypomnijmy, że do emerytów uśmiecha się praktycznie każda partia polityczna. PiS niedawno przyznał im dodatkowe świadczenie, teraz PSL chce zwolnić ich z podatku.

Nic dziwnego. Według danych GUS już prawie co czwarty Polak jest w wieku poprodukcyjnym. To daje prawie 10 mln emerytów i rencistów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName