Trwa ładowanie...

Pstryczek w nos tanich przewoźników. Włochy zakazują zmian w limitach bagażu

Urząd antymonopolowy we Włoszech bierze pasażerów w obronę. Stwierdził, że działania dwóch tanich linii lotniczych – Ryanair i Wizz Air – mogą być niezgodne z prawem. Chodzi między innymi o ograniczenia w bagażu podręcznym.

Share
Pstryczek w nos tanich przewoźników. Włochy zakazują zmian w limitach bagażu
Źródło: Shutterstock.com
d2jk0bj

Nowe zasady podróżowania z liniami Ryanair i Wizz Air zaczęły obowiązywać na początku listopada. Sprowadzały się one do tego, że pasażerowie nie będą mogli zabrać bezpłatnie na pokład dużego bagażu. ICA, czyli włoski urząd antymonopolowy, powiedział temu zdecydowane „nie”.

Zdaniem urzędu to, że linie żądają dodatkowej opłaty za bagaż, wprowadza konsumentów w błąd i ukrywa realną cenę biletu. Nowa polityka bagażowa linii zastała zawieszona. Obaj przewoźnicy mają pięć dni na wprowadzenie zmian w swoich regulaminach. Jeśli Ryanair i Wizz Air nie powstrzymają się od pobierania opłat, to będą musiały zapłacić kary finansowe.

d2jk0bj

Obie firmy nie zgadzają się z decyzją urzędu. Irlandzki przewoźnik zapowiedział odwołanie. Tłumaczy, że zmiany w regulaminie zostały wprowadzone nie z chęci zysku, ale dla poprawienia poziomu bezpieczeństwa pasażerów i punktualności lotów.

Co dokładnie zmieniło się w regulaminie? Pasażerowie Ryanair’a mogą wziąć w cenie biletu tylko jeden bagaż o wymiarach 40x20x25 cm. Aby zabrać większy bagaż muszą kupić droższy bilet z priorytetem wejścia na pokład.

Taki bilet kosztuje teraz 6 euro więcej, o ile klient zdecyduje się na priorytetowy boarding od razu przy rezerwacji. Później cena będzie wynosiła 8 euro.

W przypadku Wizz Air’a podręczną walizkę o wymiarach 55x40x23 cm będą mogli zabrać na pokład tylko pasażerowie z wykupioną usługą Priority. Kto jej nie wykupi, będzie mógł zabrać ze sobą tylko mały plecak lub torbę na laptopa o wymiarach 40x30x20 cm.

d2jk0bj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2jk0bj

Podziel się opinią

Share
d2jk0bj
d2jk0bj