Trwa ładowanie...

Puknięcie telefonami przeleje pieniądze

Chcesz przelać pieniądze? Wystarczy puknąć się komórkami. Taką innowację wprowadza właśnie bank Citi Handlowy - to pierwsza taka usługa w Polsce.

Share
Puknięcie telefonami przeleje pieniądzeFot: Citi Handlowy
dyp32aa

Chcesz przelać pieniądze? Wystarczy puknąć się komórkami. Taką innowację wprowadza właśnie bank Citi Handlowy - to pierwsza tego typu usługa w Polsce.

Citi Handlowy rusza właśnie z nową ofertą bankowości mobilnej. Choć ta nie jest na polskim rynku czymś nowym, to jedna z usług w ramach komórkowej zmiany jest bardzo sympatycznym gadżetem. Jedno uderzenie niczym za sprawą magicznej różdżki ma sprawić, że pieniądze powędrują z konta na konto - z tym że różdżkę zastąpią dwie komórki. Aby przelać pieniądze, wystarczy puknąć telefon o telefon - nie potrzeba do tego numeru konta bankowego. Jak to możliwe?

Oczywiście nie każde stuknięcie się komórek będzie powodować przelanie pieniędzy. Po pierwsze trzeba zainstalować na swoim smartfonie specjalną aplikację do usługi B2T (Bump to transfer). Następnie zalogować się do bankowości mobilnej i uruchomić B2T. Teraz wybieramy jedną z dwóch opcji w zależności od tego, czy mamy otrzymać czy przelać pieniądze. Wpisujemy swój nick (wystarczy imię albo nazwisko) i wybieramy konto, z którego przelewamy pieniądze i kwotę. Następnie małe czary-mary, czyli puknięcie się telefonów, potwierdzenie transakcji i pieniądze w magiczny sposób wędrują z konta na konto. Bankowcy fachowo stuknięcie się telefonów nazywają "bump".
- To rozwiązanie zaprojektowane w duchu "społecznościowym". Z całą pewnością przyjmie się przy oddawaniu sobie drobnych kwot, na przykład podczas wspólnego lunchu. Mamy nadzieję, że klienci polubią taką formę transferów - tłumaczy Adam Grabarczyk, dyrektor biura rozwoju bankowości mobilnej Citi Handlowego.

dyp32aa

Wybierz najkorzystniejsze konto bankowe!
Sprawdź, w którym banku i na jakich warunkach, możesz otworzyć konto. Finansomat.wp.pl - w kilka sekund otrzymasz czytelną analizę, z informacją o najtańszej ofercie! Sprawdź! »

Ponieważ nie ma tu potwierdzania kodem PIN, więc maksymalnie przelać możemy 50 zł z limitem 200 zł dziennie. Bardzo ważne - aby do transakcji doszło, obie osoby muszą mieć konta w Citi Handlowym, a telefony muszą być smartfonami.

Pytanie tylko czy stukanie się telefonami się przyjmie? Rewolucji na rynku raczej to nie spowoduje, ale dla gadżeciarzy będzie na pewno miłą zachętą do założenia konta. Zresztą sam Citi Handlowy przyznaje, że "puknięcie telefonów" to... zabawa bankowością.
- Usługa jest nowoczesna, szybka, przyjazna, a do tego jeszcze - jak wynika z naszego doświadczenia - bardzo zabawna! Wprowadza tym samym bankowanie przez telefon w nowy wymiar "fun bankingu" - mówi Adam Grabarczyk.

dyp32aa

Na pewno dużym plusem nowej opcji jest brak konieczności wpisywania długiego numeru konta. Aplikacja i same przelewy są też bezpłatne. Citi Handlowy ma także inne bankowe gadżety, m.in. kartę płatniczą pełniącą rolę biletu w warszawskiej komunikacji miejskiej. Dzięki niej klienci mogą liczyć na zniżkę przy kupnie biletu nawet do 20 proc.

Jak działa "przelew przez puknięcie"?
Technologia Bump wykorzystuje akcelerometr, czyli przyspieszeniomierz. Najczęściej można się z nim spotkać, gdy przekręcamy naszego smartfona z poziomu do pionu - wtedy dzięki akcelerometrowi ekran telefonu dostosowuje się do nowej pozycji. Dotychczas akcelerometr używany był głównie do sterowania w grach na komórkę, bankowcy postarali się natomiast o znalezienie dla niego nowej funkcji. Aplikacja z technologią Bump pozwala na zidentyfikowanie dwóch telefonów danych użytkowników, które zderzyły się ze sobą w danym miejscu i czasie.

dyp32aa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyp32aa
dyp32aa