Trwa ładowanie...
d2ygk9p

Puławy liczą, że uda im się zakończyć negocjacje dot. Anwilu do połowy VI

11.05. Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy Liczą, że do połowy czerwca uda im się zakończyć negocjacje w sprawie kupna Anwilu od PKN Orlen do połowy czerwca. Jeśli negocjacje...

d2ygk9p
d2ygk9p

11.05. Warszawa (PAP) - Zakłady Azotowe Puławy Liczą, że do połowy czerwca uda im się zakończyć negocjacje w sprawie kupna Anwilu od PKN Orlen do połowy czerwca. Jeśli negocjacje zakończyłyby się powodzeniem, to transakcja mogłaby zostać sfinalizowana na przełomie III i IV kwartału - poinformowali we wtorek przedstawiciele spółki.

"Prowadzimy negocjacje w grupach roboczych, mamy wyłączność do końca czerwca, ale chcielibyśmy je zakończyć jak najwcześniej. Chcielibyśmy, aby rozmowy w tej sprawie były zakończone do połowy czerwca" - powiedział we wtorek dziennikarzom prezes Puław Paweł Jerczewski.

"Do tego czasu chcielibyśmy ustalić wszystkie warunki transakcji" - dodał.

Wiceprezes Puław Andrzej Kopeć powiedział, że jeśli negocjacje zakończyłyby się powodzeniem, to finalizacja transakcji możliwa byłaby na przełomie III i IV kwartału.

d2ygk9p

"Obecnie po analizie Anwilu widzimy, że jest to spółka bardzo komplementarna w stosunku do naszej, zarówno pod względem produktów nawozowych jak i PCV. Byłaby to konsekwentna realizacja naszej strategii dywersyfikacji, gdyż nawozy dołączylibyśmy do naszego kompleksu nawozowego, natomiast do produktów chemicznych dołączylibyśmy PCV. Produktowo doskonale się uzupełniamy" - dodał.

Kopeć nie sprecyzował w jaki sposób spółka sfinansowałby zakup Anwilu.

"Na pewno będzie finansowanie dłużne, czy będzie finansowanie kapitałowe, czy jakieś hybrydowe, to z tym tematem będziemy ostatecznie mierzyć się w połowie czerwca" - dodał.

PKN Orlen sprzedaje pakiet 84,79 proc. akcji Anwilu, pakiet 5,56 proc. akcji tej chemicznej spółki ma Skarb Państwa, a 4,15 proc. gdańska Energa.(PAP)

pif/ asa/

d2ygk9p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ygk9p