Trwa ładowanie...
d28ex3p

"Puls Biznesu": KSU dla spożywki i oszczędnych firm

Programy wsparcia ułatwią zarządzanie małymi firmami i pomogą poprawić efektywność energetyczną o co najmniej 10 proc. - informuje "Puls Biznesu".

Share
d28ex3p

Krajowy System Usług (KSU) przedłużył do końca września dwa instrumenty skierowane do małego biznesu. Organizator obu programów, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), sfinansuje firmom 70 proc. wydatków poniesionych w związku z tymi usługami.

Pierwszy instrument ma pomóc przedsiębiorcom m.in. w poprawie efektywności zarządzania firmą i podniesieniu jej zdolności operacyjnych. Ten program jest przeznaczony tylko dla mikro- i małych firm działających w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego. Na jej realizację PARP przeznaczyła ok. 2,75 mln zł.

Drugi program pomoże mikro- i małym firmom oszczędzić co najmniej 10 proc. energii elektrycznej - tak deklarują jego twórcy z KSU. Dzięki usłudze doradczo-szkoleniowej przedsiębiorcy dowiedzą się, jakie procesy i urządzenia zużywają najwięcej energii w ich firmie, poznają sposoby optymalizacji tego zużycia i nauczą się, jak w przyszłości samodzielnie je kontrolować. Na ten program PARP przeznaczyła również 2,75 mln zł.

d28ex3p

Podziel się opinią

Share
d28ex3p
d28ex3p