Trwa ładowanie...
d3bd7uu
d3bd7uu
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

"Puls Biznesu": KSU dla spożywki i oszczędnych firm

Programy wsparcia ułatwią zarządzanie małymi firmami i pomogą poprawić efektywność energetyczną o co najmniej 10 proc. - informuje "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3bd7uu

Krajowy System Usług (KSU) przedłużył do końca września dwa instrumenty skierowane do małego biznesu. Organizator obu programów, czyli Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), sfinansuje firmom 70 proc. wydatków poniesionych w związku z tymi usługami.

Pierwszy instrument ma pomóc przedsiębiorcom m.in. w poprawie efektywności zarządzania firmą i podniesieniu jej zdolności operacyjnych. Ten program jest przeznaczony tylko dla mikro- i małych firm działających w sektorze przetwórstwa rolno-spożywczego. Na jej realizację PARP przeznaczyła ok. 2,75 mln zł.

Drugi program pomoże mikro- i małym firmom oszczędzić co najmniej 10 proc. energii elektrycznej - tak deklarują jego twórcy z KSU. Dzięki usłudze doradczo-szkoleniowej przedsiębiorcy dowiedzą się, jakie procesy i urządzenia zużywają najwięcej energii w ich firmie, poznają sposoby optymalizacji tego zużycia i nauczą się, jak w przyszłości samodzielnie je kontrolować. Na ten program PARP przeznaczyła również 2,75 mln zł.

d3bd7uu

Podziel się opinią

Share
d3bd7uu
d3bd7uu