Trwa ładowanie...
d3ghdjk
09-09-2016 10:09

PZ Cormay chce zaoferować akcjonariuszom Orhpée akcje serii L w II kw. 2017 r.

Warszawa, 09.09.2016 (ISBnews) - PZ Cormay chce w I kwartale przyszłego roku złożyć do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prospekt związany z emisją akcji serii L dla akcjonariuszy Orhpée, zaś w II kw. 2017 r.  - zaoferować te papiery udziałowcom swojej spółki zależnej, poinformował prezes PZ Cormay Janusz Płocica.

d3ghdjk
d3ghdjk

"Prace nad prospektem ruszą niezwłocznie. Mamy nadzieję, że do końca roku zostaną one zakończone i na początku 2017 r. będziemy mogli złożyć go do KNF. Papiery chcielibyśmy zaoferować akcjonariuszom Orhpée w drugim kwartale przyszłego roku" - powiedział Płocica, cytowany w komunikacie.

Walne zgromadzenie PZ Cormay S.A. przegłosowało wczoraj emisję do 16,7 mln akcji serii L, które zostaną zaoferowane akcjonariuszom spółki zależnej Orphée. Objęcie akcji serii L nastąpi w drodze subskrypcji otwartej. Zgodnie z przyjętym parytetem wymiany 1 akcja Orphée ma uprawniać do objęcia 0,80 akcji PZ Cormay.

Spółka podała, że emisja związana jest z awizowanymi wcześniej przez PZ Cormay planami przejęcia pełnej kontroli nad jego szwajcarską spółką zależną. To element realizowanego od końca 2015 r. programu strategicznego, który ma pozwolić na uporządkowanie grupy oraz osiągnięcie synergii kosztowych i przywrócenie rentowności całej grupie.

Grupa Orphée to notowana na NewConnect firma biotechnologiczna produkująca i sprzedająca sprzęt diagnostyczny na potrzeby rynku hematologicznego.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor światowej klasy aparatury medycznej. Od ponad 27 lat zajmuje się produkcją testów in vitro dla chemii klinicznej, elektroforezy, hematologii, koagulologii oraz serologii grup krwi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

(ISBnews)

d3ghdjk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ghdjk