Trwa ładowanie...
d38lbs2
12-05-2016 11:50

PZU chce utrzymać trend spadku kosztów operacyjnych r/r w kolejnych kwartałach

Warszawa, 12.05.2016 (ISBnews) - PZU chce utrzymać trend spadku kosztów operacyjnych, które w I kw. br. zmniejszyły się o 8,1% w skali roku, poinformował wiceprezes Sebastian Klimek.

d38lbs2

"To jest pozytywny trend, który będziemy chcieli utrzymać do końca roku. Plan optymalizacji kosztów jest wpisany w nową strategię, nad którą zarząd pracuje" - powiedział Klimek podczas konferencji prasowej.

PZU podało, że w I kw. koszty z działalności dotychczasowej (bez Aliora i spółek zagranicznych) spadły o 8,1% r/r do 340 mln zł.

Wzrost kosztów administracyjnych o 51,8% r/r w głównej mierze wynikał z rozpoczęcia konsolidacji Alior Banku. Koszty grupy PZU wzrosły z tego tytułu o 242,5 mln zł.

"Z nowym zarządem chcemy wdrożyć nową kulturę optymalizacji kosztowej w spółce. Czy to będzie 8% r/r w każdym kwartale trudno powiedzieć, ale widzimy możliwość cięcia kosztów w obszarach, które definiujemy" - podkreślił wiceprezes.

d38lbs2

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Aktywa grupy PZU wyniosły 105,43 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

d38lbs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38lbs2