Trwa ładowanie...
deihtq6
09-03-2017 21:25

PZU planuje zwolnić do 956 osób

PZU SA i PZU Życie SA zdecydowały o restrukturyzacji zatrudnienia, która może objąć nie więcej niż 956 osób - podał w czwartek ubezpieczyciel w komunikacie. Restrukturyzacja ma się rozpocząć 24 marca i zakończyć 17 grudnia 2017 roku.

deihtq6
deihtq6

"Zarządy PZU SA i PZU Życie SA podjęły decyzję o rozpoczęciu procesu restrukturyzacji zatrudnienia. Dotyczyć będzie on wszystkich obszarów funkcjonalnych firmy. Proces ma się rozpocząć 24 marca i zakończyć 17 grudnia 2017 roku. Redukcja zatrudnienia może objąć nie więcej niż 956 pracowników PZU SA i PZU Życie SA" - napisano w komunikacie prasowym PZU.

Jak powiedział Bartłomiej Litwińczuk, członek zarządu PZU, "proces zmiany (...) związany jest z przyjętą i realizowaną Strategią Grupy PZU na lata 2016-2020". "Liczę, że wypracowane porozumienie ze związkami zawodowymi działającymi w PZU uwzględni oczekiwania każdej ze stron" - dodał.

"Oprócz odpraw gwarantowanych, wynikających z ustawy o zwolnieniach grupowych, chcemy także wypłacić dodatkową odprawę. Otrzymają ją Ci pracownicy, którzy zawrą porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę. To jednak nie wszystko. Każda osoba objęta procesem zwolnień grupowych będzie miała możliwość skorzystania ze specjalnie przygotowanego programu outplacmentowego. Wszystko to po to, aby oprócz wsparcia finansowego zapewnić naszym pracownikom jak najszybszy powrót na rynek pracy" - powiedziała Magdalena Kurpiewska, dyrektor biura zarządzania kadrami.

deihtq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deihtq6