Trwa ładowanie...
d24too1
18-01-2017 14:25

Qumak ma umowę z Komendą Główną Policji wartości 11 mln zł

Warszawa, 18.01.2017 (ISBnews) - Qumak podpisał umowę na mocy której przez 2 lata będzie świadczył na rzecz Komendy Głównej Policji usługi outsourcingu specjalistów IT. Wartość umowy wynosi 11 mln zł, podała spółka.

d24too1
d24too1

Quma podkreśla, że to największy tego typu kontrakt zawarty w sektorze publicznym i kolejny rynek, który spółka otwiera dla swojej oferty outsourcingowej po sukcesach na segmencie telekomunikacyjnym, bankowym i energetycznym.

Spółka ma zapewnić specjalistów m.in. z dziedziny baz danych, serwerów aplikacyjnych, rozwiązań business intelligence czy sieci teleinformatycznych. Łącznie zakontraktowano ponad 82 tysiące godzin pracy ekspertów.

"Outsourcingu kadr będzie jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku. Coraz częściej zalety tego typu rozwiązania dostrzegają również instytucje publiczne. Dzięki temu klienci zapewniają sobie dostęp do najwyższej klasy specjalistów, zachowując jednocześnie kontrolę nad zarządzaniem projektami i elastyczność wykorzystania zasobów" - powiedział prezes Qumaka Tomasz Laudy, cytowany w komunikacie.

Podkreślił, że planowana szeroko zakrojona modernizacja służb mundurowych z pewnością otworzy ten rynek jeszcze szerzej dla spółki. Wartość zatwierdzonego niedawno Programu Modernizacji Służb Mundurowych na lata 2017-2020 sięga 9,1 mld zł, w tym duża część przeznaczona będzie na projekty informatyczne i teleinformatyczne.

d24too1

Qumak podkreśla, że zwiększona aktywność inwestycyjna, szczególnie ze strony wojskowości, widoczna była już w ostatnich kwartałach. W tym okresie Qumak zdobył w tym segmencie zlecenia warte prawie 30 mln zł. Podpisał m.in. umowę z MON (4 mln zł netto) na instalację systemów bezpieczeństwa, z RCZSiUT (2,4 mln zł netto) na dostarczenie macierzy dyskowych, z Drugą Regionalną Bazą Logistyczną (12,7 mln zł netto) na zainstalowanie AWOS na ośmiu lotniskach wojskowych oraz z Inspektoratem Uzbrojenia (10,5 mln zł netto) na dostarczenie infrastruktury IT dla Sił Zbrojnych RP.

Qumak jest polską spółką informatyczno-technologiczną, notowaną na GPW od 2006 r. Oferuje innowacyjne rozwiązania IT dla sektora prywatnego i publicznego, świadczy usługi obejmujące: konsulting i doradztwo, projektowanie i wdrażanie rozwiązań, wsparcie techniczne i serwisowe oraz rozbudowę rozwiązań.

(ISBnews)

d24too1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24too1