Trwa ładowanie...
d46u50z
marszałek
23-02-2006 14:40

Rada Ochrony Pracy za odwołaniem głównego inspektora pracy

Rada Ochrony Pracy opowiedziała się za odwołaniem Anny Hintz ze stanowiska głównego inspektora pracy. Wniosek marszałka Sejmu w tej sprawie poparło 10 członków Rady, ośmiu było przeciw, a czterech wstrzymało się od głosu.

d46u50z
d46u50z

Wniosek marszałka Sejmu Marka Jurka o odwołanie głównego inspektora pracy wpłynął do Rady Ochrony Pracy w czwartek. Głównego inspektora pracy powołuje i odwołuje marszałek Sejmu. Opinia Rady nie jest dla niego wiążąca.

W trakcie czwartkowej dyskusji w Radzie wskazywano m.in. na potrzebę wprowadzenia kadencyjności głównego inspektora pracy, który kieruje Państwową Inspekcją Pracy. Rada Ochrony Pracy jest - zgodnie z ustawą - organem nadzorującym Państwową Inspekcję Pracy; jej kadencja trwa cztery lata.

Anna Hintz jest z wykształcenia prawnikiem, w Państwowej Inspekcji Pracy jest zatrudniona od 1983 roku, w tym przez 10 lat na stanowisku dyrektora departamentu prawnego Głównego Inspektoratu Pracy. Na stanowisko głównego inspektora pracy została powołana w listopadzie 2002 roku przez ówczesnego marszałka Sejmu Marka Borowskiego.

d46u50z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d46u50z