Trwa ładowanie...
dc68ppx
dc68ppx

Radom przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia; tunel świetlny w centrum miasta

Radom przygotowuje się do świąt Bożego Narodzenia. Już na początku grudnia miasto rozświetlą świąteczne dekoracje. W tym roku nowością będzie ponad stumetrowy tunel świetlny, który - w zamierzeniu władz miasta - ma stanowić atrakcję i zimową wizytówkę Radomia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dc68ppx

Tunel został zaprojektowany specjalnie dla Radomia i dopasowany do konkretnej przestrzeni miejskiej.

"Konstrukcja ma mieć ponad 100 m długości i prawie 6 m wysokości. Będzie ją rozświetlać 55 tys. diod. Dekoracja ma przypominać rozgwieżdżone, zimowe niebo" - poinformował Janusz Kalinowski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu.

Instalacja ozdobi radomski deptak - ulicę Żeromskiego, między ul. Mickiewicza a ul. Moniuszki.

dc68ppx

"Chcieliśmy odejść od sztampy, zaproponować mieszkańcom i naszym gościom wyjątkową instalację świetlną" - wskazał wiceprezydent Konrad Frysztak. "Jesteśmy przekonani, że świetlisty tunel stanie się scenografią wielu zdjęć udostępnianych potem w internecie, promując tym samym miasto i stając się jego wizytówką" - podkreślił wiceprezydent.

Zdaniem władz Radomia instalacja to innowacyjny projekt, w którym wykorzystano najnowsze rozwiązania konstrukcyjne. "To pierwsza w Polsce dekoracja świetlna, która pomimo swoich pokaźnych gabarytów, nie jest trwale związana z podłożem i stoi samoczynnie bez dodatkowych lin mocowanych do elewacji budynków" - opisywał Kalinowski. Tunel świetlny ma kosztować blisko 400 tys. zł. Po raz pierwszy rozbłyśnie 6 grudnia.

dc68ppx

Podziel się opinią

Share
dc68ppx
dc68ppx