Trwa ładowanie...
d3iuaxi
d3iuaxi

Raiffeisen podnosi rekomendację dla Orlenu do "trzymaj", cena docelowa 41,5 zł

04.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Raiffeisena, w raporcie z 4 lutego, podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj" z "redukuj". Cena docelowa akcji spółki została obniżona do...
Share
d3iuaxi

04.02. Warszawa (PAP) - Analitycy Raiffeisena, w raporcie z 4 lutego, podnieśli rekomendację dla PKN Orlen do "trzymaj" z "redukuj". Cena docelowa akcji spółki została obniżona do 41,5 zł z 42,5 zł wcześniej.

Raport został przygotowany przy kursie 38,8 zł. We wtorek po godz. 12.00 kurs PKN Orlen wynosił 38,76 zł.

"Przy silnym udziale segmentu detalicznego spółka powinna być w stanie realizować nieco lepsze marże rafineryjne nawet w obecnym otoczeniu, co będzie wspierane przez oczekiwaną przez nas lekką poprawę zużycia paliw w regionie, niższy poziom cen ropy i mocniejszego złotego" - napisano w raporcie.

Analitycy wskazują też na możliwą lekką poprawę sentymentu rynkowego dzięki kilku rządowym inicjatywom, w tym obniżeniu obowiązkowych zapasów paliw i nowym przepisom dotyczącym gazu łupkowego.

Raiffeisen szacuje, że w 2014 roku PKN Orlen wypracuje 190 mln zł zysku netto, 2,96 mld zł EBITDA przy przychodach na poziomie prawie 106,1 mld zł. (PAP)

pel/ asa/

d3iuaxi

Podziel się opinią

Share
d3iuaxi
d3iuaxi