Trwa ładowanie...
d2jlkpx
13-11-2014 16:15

Redan oczekuje w 2014 roku wyników podobnych do ubiegłorocznych

Warszawa,13.11.2014 (ISBnews) - Redan ocenia, że wyniki spółki za ten rok, bez zdarzeń jednorazowych, będą zbliżone do ubiegłorocznych na poziomie zysku netto pod warunkiem, że nie nastąpią dalsze istotne wzrosty kursów walut, poinformował wiceprezes Bogusz Kruszyński.

Share
d2jlkpx

?Zakładając, że nie nastąpią istotne wzrosty kursów, to wyniki z działalności podstawowej powinny być porównywalne do ubiegłorocznych" - powiedział Kruszyński podczas konferencji prasowej.

Dodał, że z uwzględnieniem sprzedaży pakietu akcji Adesso, Redan na pewno będzie miał zysk netto.

?Sprzedaliśmy akcje Adesso za 35 mln zł, a w księgach są one wycenione na 15 mln zł. Mamy nadal większościowy pakiet. Wynik będzie konsolidowany metodą pełną, za 2 miesiące ? zysku będzie przypisana akcjonariuszom mniejszościowym" -powiedział wiceprezes.

Redan odnotował 3,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 29,26 mln zł straty rok wcześniej.

d2jlkpx

W I-III kw. grupa Redan zanotowała 2,1 mln zł straty netto wobec 0,4 mln zł straty rok wcześniej.

Kruszyński wyjaśnił, że gdyby nie osłabienie złotego do dolara, to wynik oscylowałby wokół 0 lub był lekko ujemny.

Podkreślił jednak, że rosną wyniki grupy ze sprzedaży - w ciągu 9 miesięcy grupa zanotowała wzrost o 138% r/r do 8,5 mln zł, czego wynik na sprzedaży w części dyskontowej TextillMarket wzrósł o 5,8 mln zł, w części modowej -TopSecret i Troll zwiększył się o 2,8 mln zł. Jednak na rynkach zagranicznych w części modowej nastąpiło pogorszenie wyniku na sprzedaży o 2,9 mln zł, głównie w rezultacie dewaluacji hrywny i rubla.

?W części modowej mamy wyraźną poprawę wyniku w Polsce, ale pogorszenie na rynkach wschodnich. W części modowej obroty przekroczyły 160 mln zł, ale wolumen marży zmniejszył się.. Strata pogłębiła się do ponad 4 mln zł" - powiedział wiceprezes.

d2jlkpx

Dodał, że spółka, podjęła działania dostosowawcze, by racjonalnie prowadzić biznes na Ukrainie i w Rosji. Po trzech kwartałach strata brutto na Wschodzie wyniosła 3,6 mln zł wobec 0,3 mln zł strat rok wcześniej.

?Zmniejszyliśmy sieć sklepów na Ukrainie i wstrzymaliśmy rozwój w Rosji. To daje szanse na nieponoszenie strat. Podwyższaliśmy ceny, ale marża handlowa zmniejszyła się w tym roku. Na Ukrainie otworzyliśmy 5 sklepów ouletowych, gdzie sprzedajemy towary z poprzednich kolekcji po niższych cenach. Nie inwestujemy nowych środków na otwarcia sklepów" -powiedział wiceprezes.

Na koniec października Redan miał w segmencie modowym łącznie 346 sklepów, w tym 293 sklepy w Polsce, 20 w Rosji i 33 na Ukrainie. Plan na ten rok zakładał, że liczba sklepów na Ukrainie wzrośnie do 45, a w Rosji do 30.

W Polsce spółka zmieniła politykę cenową w tym segmencie, dzięki czemu uzyskuje wyższą sprzedaż w pierwszych cenach pomimo ich obniżki, wcześniej też - bo już w sierpniu do sprzedaży została wprowadzona kolekcja jesienna. Rośnie także sprzedaż na m2- o 10% r/r.
Po trzech kwartałach segment modowy w Polsce zanotował wzrost zysku brutto do 5,6 mln zł wobec 1,1 mln zł rok wcześniej.

d2jlkpx

Kruszyński podkreślił, że trzy kwartały przyniosły znaczącą poprawę wyników w segmencie dyskontowym dzięki optymalizacji kosztów funkcjonowania, trafnemu wyborowi oferty towarowej oraz efektywnym akcjom marketingowym.

Zysk brutto tego segmentu wzrósł o 84% w skali roku do 11,6 mln zł w I-III kw. , przy wzroście marży o 1,4 pp do 41,7%.

Redan planuje dalszą ekspansję TextillMarket, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

?Planujemy w 2015 r. otworzyć 50 sklepów TextilMarket, z czego duża część będzie za granicą. Chcemy otworzyć ok. 20 sklepów Czechach i na Słowacji, a także kilka sklepów w Rumunii. Będzie też ok.30 nowych sklepów w Polsce i spodziewamy się, że zanotujemy dalszą poprawę wyników"- powiedział prezes.

Na koniec października sieć TextilMarket liczyła 304 sklepy. Do końca tego roku spółka uruchomi 14 kolejnych.

(ISBnews)

d2jlkpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2jlkpx