Trwa ładowanie...
d2b4ih6
d2b4ih6

Redan planuje dziś finalizację sprzedaży pakietu Adesso na rzecz 21 Concordia 1

Warszawa, 05.11.2014 (ISBnews) - W związku z wypełnieniem się warunków zawieszających Redan planuje dziś wykonanie umowy inwestycyjnej sprzedaży akcji serii C Adesso, uprawniających do wykonywania 25,12% głosów, na rzecz 21 Concordia 1 s.a.r.l za cenę 35 mln zł, wynika z komunikatu spółki. Adesso zarządza działalnością dyskontowej sieci TextilMarket.
Share
d2b4ih6

"W dniu 3 listopada 2014 r. Adesso otrzymała od Redan bezwarunkową i nieodwołaną ofertę nabycia wszystkich udziałów w Adesso Sp. z o.o - spółce wynajmującej magazyn obsługujący sieć sklepów Textilmarket. W dniu 4 listopada 2014 stwierdzono prawomocność postanowienia z dnia 16 października 2014 roku o rejestracji podwyższenia kapitału zakładowego Adesso SA przez emisję akcji serii B" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie podkreślono, że jedynym pozostałym do wypełnienia warunkiem zawieszającymi wykonanie umowy inwestycyjnej jest złożenie 21 Concordia 1 s.a.r.l. przez Redan i Adesso zapewnień i oświadczeń dotyczących sprzedawanych akcji i stanu Adesso na dzień transakcji sprzedaży.

"Wypełnienie tego warunku jest możliwe tuż przed zawarciem transakcji sprzedaży akcji oraz jest zależne jedynie od Redan i Adesso" - zaznaczono w informacji.

d2b4ih6

Pod koniec sierpnia Redan podpisał umowę inwestycyjną dotyczącą sprzedaży inwestorowi finansowemu 21 Concordia mniejszościowego pakietu spółki Adesso za 35 mln zł. Redan podał wtedy, że fundusz będzie miał prawo do zakupu dodatkowego pakietu 10,76% udziałów Adesso za 15 mln zł. Opcja zakupu dodatkowego pakietu będzie mogła zostać wykonana w terminie 6 miesięcy od daty nabycia pierwszej puli akcji. Spółki uzgodniły także wprowadzenie akcji Adesso do obrotu na GPW do końca 2015 r.

Grupa kapitałowa Redan prowadzi działalność w zakresie detalicznej sprzedaży odzieży w Polsce oraz w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Redan opiera się na dwóch filarach: dyskontowym (sieć sklepów Textilmarket) oraz modowym (marki Top Secret, Troll oraz - od 2011 r. - Drywash). Od 2003 roku spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W 2013 r. spółka odnotowała 465,5 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2b4ih6

Podziel się opinią

Share
d2b4ih6
d2b4ih6