Trwa ładowanie...
d19m3gt

Reforma OFE niekonstytucyjna? Decyzja w listopadzie

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego (TK) zaakceptowali projekt wyroku w sprawie OFE. Rozprawa odbędzie się w listopadzie - informuje "Puls Biznesu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Reforma OFE niekonstytucyjna? Decyzja w listopadzie
(WP.PL, Fot: EastNews/KAROL SEREWIS)
d19m3gt

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zaakceptowali projekt wyroku w sprawie OFE. Rozprawa odbędzie się w listopadzie - informuje "Puls Biznesu".

Sprawa zmian w otwartych funduszach emerytalnych jest coraz bliżej finału. Sędziowie TK mają już gotowy projekt orzeczenia dotyczącego skarg prezydenta Bronisława Komorowskiego i Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy wyrazili wątpliwości co do konstytucyjności reformy.

Projekt wyroku został przyjęty większością głosów. Wkrótce wyznaczę termin rozprawy - prawdopodobnie listopadowy - mówi "PB" prezes TK prof. Andrzej Rzepliński.

Treść projektu jest tajna. Nie wiąże sędziów, jest dla nich tylko wskazówką. W ekstremalnym przypadku możliwe jest nawet cofniecie reformy OFE i powrót pieniędzy z ZUS do funduszy.

- Najważniejsza jest rozprawa. Ostateczne orzeczenie jest wydawane po ocenie wszelkich dowodów i okoliczności na niej ujawnionych - podkreśla prof. Rzepliński.

d19m3gt

Podziel się opinią

Share
d19m3gt
d19m3gt