Trwa ładowanie...

Reforma OFE niekonstytucyjna? Decyzja w listopadzie

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego (TK) zaakceptowali projekt wyroku w sprawie OFE. Rozprawa odbędzie się w listopadzie - informuje "Puls Biznesu".

Reforma OFE niekonstytucyjna? Decyzja w listopadzieŹródło: WP.PL, fot: EastNews/KAROL SEREWIS
dxz2cwu
dxz2cwu

Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego zaakceptowali projekt wyroku w sprawie OFE. Rozprawa odbędzie się w listopadzie - informuje "Puls Biznesu".

Sprawa zmian w otwartych funduszach emerytalnych jest coraz bliżej finału. Sędziowie TK mają już gotowy projekt orzeczenia dotyczącego skarg prezydenta Bronisława Komorowskiego i Rzecznika Praw Obywatelskich, którzy wyrazili wątpliwości co do konstytucyjności reformy.

Projekt wyroku został przyjęty większością głosów. Wkrótce wyznaczę termin rozprawy - prawdopodobnie listopadowy - mówi "PB" prezes TK prof. Andrzej Rzepliński.

Treść projektu jest tajna. Nie wiąże sędziów, jest dla nich tylko wskazówką. W ekstremalnym przypadku możliwe jest nawet cofniecie reformy OFE i powrót pieniędzy z ZUS do funduszy.

- Najważniejsza jest rozprawa. Ostateczne orzeczenie jest wydawane po ocenie wszelkich dowodów i okoliczności na niej ujawnionych - podkreśla prof. Rzepliński.

dxz2cwu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dxz2cwu