Trwa ładowanie...

Rekordowy mWIG-40 - komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a w dalszym ciągu najmocniej spisują się akcje spółek średniej wielkości. mWIG-40 zyskał ponad 1,7%, dzięki czemu indeks wyznaczył nowe średnioterminowe maksimum na 3691.

Rekordowy mWIG-40 - komentarz porannyŹródło: GPW
d1x7m2x
d1x7m2x

Nieco słabiej radzi sobie WIG-50, który do szczytu ma jeszcze sporą przestrzeń, ale pozytywnie interpretuję fakt przełamania negatywnej sekwencji coraz niższych lokalnych maksimów, co powinno zwiększać prawdopodobieństwo kontynuacji zwyżki. WIG-20 po wyższym otwarciu dotarł do 2517, a podaż pojawiła się na przebitej wcześniej linii trendu wzrostowego.

W kolejnych godzinach indeks zniżkował do dziennego minimum na 2505, ale w drugiej fazie sesji inicjatywa ponownie przeszła w ręce kupujących, a zamknięcie nastąpiło w rejonie maksimum. Zapewnia to pozytywną wymowę sesji i zwiększa prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostu.

Najbliższe opory znajdują się na 2520 i 2526, a w razie pokonania tego ostatniego pułapu będę oczekiwał na test 2546. W przypadku silniejszego ruchu kolejnym wyzwaniem winien być szczyt na 2559. Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym dołku na 2505, a jego przebicie odczytam jako zapowiedź testu 2493.

W moim odczuciu jest to ważny poziom wsparcia, a ewentualne jego przebicie może zostać odczytane jako wyraz słabości kupujących, co z kolei może zapowiadać test ostatnich minimów na 2469 lub też 24470. W razie ich przełamania popyt winien ujawnić się na 2443 lub też 2425. Kluczowe wsparcie w nieco dłuższej perspektywie inwestycyjnej znajduje się na 2406. Wczorajszą sesję interpretuję pozytywnie i liczę na kontynuację wzrostu.

d1x7m2x

Mam świadomość, iż na wyższych poziomach może pojawiać się podaż, ale na razie nie widzę symptomów wyczerpania potencjału wzrostowego. Alternatywne scenariusze będę rozważał w przypadku przełamania 2493.

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33786/dmbzwbk-140918_bp.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1x7m2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7m2x