Trwa ładowanie...
d3fag7i

Resort gospodarki chce zwiększyć strefę kostrzyńsko-słubicką

Resort liczy, że dzięki temu powstanie nawet 4400 nowych miejsc pracy
Share
Resort gospodarki chce zwiększyć strefę kostrzyńsko-słubicką
Źródło: ˆ dundersztyc - Fotolia.com
d3fag7i

172 hektary mają być włączone do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej - zakłada projekt rozporządzenia przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki. Resort liczy, że dzięki temu powstanie nawet 4400 nowych miejsc pracy.

Teren strefy zostanie powiększony o nowe grunty z obszaru Gorzowa Wielkopolskiego, Dębna, Kamienia Pomorskiego, Śmigla, Strzelców Krajeńskich, Drezdenka, Krosna Odrzańskiego i Wągrowca.

Polecamy: Policjanci coraz częściej w roli ofiar

d3fag7i

"Szacuje się, że w wyniku inwestycji, jakie mogą być zrealizowane na włączanych do strefy gruntach publicznych o powierzchni 117 ha utworzonych zostanie w ciągu kilku najbliższych lat ok. 4210 miejsc pracy. Szacowane nakłady inwestycyjne to ok. 1,15 mld zł" - poinformował resort w komunikacie.

Pozostałe 55 hektarów to grunty prywatne w Krośnie Odrzańskim i Wągrowcu. Jak wskazano w komunikacie, zostanie tam utworzonych 190 miejsc pracy i utrzymanych 956 już istniejących etatów. Inwestycja w Krośnie Odrzańskim o wartości ok. 143 mln zł ma polegać na rozbudowie istniejącego już tam zakładu. W Wągrowcu natomiast planowana jest budowa zakładu mebli tapicerowanych.

Nieruchomości Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej leżą na terenie trzech województw: lubuskiego, wielkopolskiego oraz zachodniopomorskiego. Strefa istnieje od 1997 r. i jest jedną z czternastu takich stref działających w Polsce.

MA

Tysiące ofert pracy z całej Polski. Kliknij i wybierz interesującą Cię branżę!

d3fag7i

Podziel się opinią

Share
d3fag7i
d3fag7i