Trwa ładowanie...
d48ng6l
25-01-2016 16:23

Resort rozwoju będzie analizować, jak w praktyce działają nowe podatki

Warszawa, 25.01.2016 (ISBnews) - Po wprowadzeniu podatku bankowego jak i innych nowych obciążeń podatkowych, resort rozwoju chce szybko przyjrzeć się jak one działają w praktyce, wynika z wypowiedzi ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego.

d48ng6l
d48ng6l

"Moim życzeniem byłoby to, aby jak najszybciej przyjrzeć się jak ten podatek bankowy i inne podatki, nowo nałożone, będą działały. Jedna rzecz, to jest określona danina, aby wpłynęła do budżetu czy BFG, a z drugiej strony z jakiej klasy aktywów jest ona naliczana. Ja również uważam, że mniej potrzeba konsumpcji, a więcej inwestycji. Osobiście widziałbym mniejsze obciążenie podatkowe kredytów dla firm po to, aby więcej wygenerować kredytów w związku z planami inwestycyjnymi jakie mamy" - powiedział Morawiecki podczas konferencji "Polska 2015 - 2025. Jak zwiększyć inwestycje i ich efektywność?".
Według niego, istotne jest również zwiększenie udziału inwestycji w PKB Polski. "Mamy obecnie 19%, a np. Czechy mają 25%. Powinniśmy dążyć do 25% - dodał Morawiecki .

Minister zapowiedział również, że resort chce zwiększyćnakłady na badania i rozwój. "Dziś mamy nakłady na poziomie 0,8% PKB, a chcemy dojść do 1,7%, a nawet 2%" - powiedział minister.

Dodał również, że do końca lutego będą gotowe założenia nowej ustawy proinwestycyjnej ,wspierającej inwestycje przede wszystkim innowacyjne. "W ciągu kilku miesięcy chcemy, aby ta ustawa była gotowa" - zapowiedział minister.

(ISBnews)

d48ng6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ng6l