Trwa ładowanie...
d2imk4f
d2imk4f

RN Mostostalu Zabrze pozytywnie zaopiniowała niewypłacanie dywidendy za 2015 r.

Warszawa, 10.05.2016 (ISBnews) - Rada nadzorcza Mostostalu Zabrze pozytywnie zaopiniowała wniosek zarządu w sprawie podziału zysku za rok obrotowy 2015, który zakłada przeznaczenie zysku na kapitał zapasowy, z wyłączeniem kwoty 500 tys. zł celem zasilenia Funduszu Celowego Darowizn, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2imk4f

"W związku z powyższym emitent będzie rekomendować zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu podział zysku netto spółki za 2015 r. w powyższy sposób, niemniej jednak ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie zwyczajne walne zgromadzenie spółki" - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym roku akcjonariusze Mostostalu Zabrze zdecydowali o przeznaczeniu 7,46 mln zł z zysku za 2014 r. na dywidendę, co oznaczało wypłatę 0,05 zł na akcję.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d2imk4f

Podziel się opinią

Share

d2imk4f

d2imk4f