Trwa ładowanie...
d16qu4g
31-12-2015 09:20

Robyg i NCRE II chcą utworzyć kolejne wspólne przedsięwzięcie

Warszawa, 31.12.2015 (ISBnews) - Robyg złożyło do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek o zgodę na utworzenie przez Robyg oraz NCRE II Investments Limited (NCR) wspólnego przedsiębiorcy Robyg Praga Investment II Sp. z o.o., podał urząd. 

d16qu4g
d16qu4g

Wniosek wpłynął 28 grudnia, sprawa jest w toku.

Wcześnie Robyg poinformował, że ze swoją spółką zależną Robyg Praga Investment II, podpisał z cypryjskim funduszem NCRE II Investments Limited (NCRE) umowę o wspólnym przedsięwzięciu (joint venture) dotyczącą spółki Robyg Praga Investment II, realizującej projekt deweloperski w dzielnicy Wilanów w Warszawie. Jednocześnie, Robyg i NCRE podpisały warunkową umowę sprzedaży na rzecz NCRE 49% udziałów w Robyg Praga Investment II.

Umowa została zawarta pod warunkiem zawieszającym uzyskania zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na koncentrację poprzez utworzenie wspólnego przedsięwzięcia. "Po uzyskaniu powyższej zgody projekt deweloperski będzie prowadzony jako wspólne przedsięwzięcie NCRE i spółki w proporcjach, odpowiednio, 49/51" - podała wtedy spółka.

Wcześniej Robyg i cypryjska NCRE II Investments Limited złożyły wnioski do UOKiK o zgodę na utworzenie wspólnych przedsiębiorców pod nazwą GW Development sp. z o.o. i Robyg I sp. z o.o.

d16qu4g

We wrześniu br. Robyg podpisał z NCRE II Investments Limited list intencyjny dotyczący dwóch projektów deweloperskich, które grupa Robyg zamierza wybudować w Warszawie, w dzielnicach Bemowo oraz Ursus. Oba projekty będą prowadzone przez spółkę oraz NCRE jako wspólne projekty typu joint venture.

NCRE II jest podmiotem prywatnym. Grupa kapitałowa, do której należy NCRE II, nie prowadzi żadnej działalności operacyjnej. Jej jedyną aktywnością jest inwestowanie w polski rynek nieruchomości (przy czym ogranicza się to do projektów realizowanych wspólnie z grupą kapitałową Robyg).

Robyg to deweloper realizujący inwestycje w Warszawie i Gdańsku, notowany na rynku głównym warszawskiej giełdy od listopada 2010 roku. W 2014 r. spółka miała 409,32 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d16qu4g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d16qu4g