Trwa ładowanie...
d34cczo
d34cczo

Robyg negatywnie zaskoczył rynek odpisem na gruntach we Wrocławiu, kurs będzie spadał (opinia)

14.03. Warszawa (PAP) - Robyg nieoczekiwanie dla rynku pokazał w IV kwartale 2012 r. stratę netto na poziomie ok. 13,9 mln zł. Wynikało to głównie z odpisu in minus na gruntach we...
Share
d34cczo

14.03. Warszawa (PAP) - Robyg nieoczekiwanie dla rynku pokazał w IV kwartale 2012 r. stratę netto na poziomie ok. 13,9 mln zł. Wynikało to głównie z odpisu in minus na gruntach we Wrocławiu. Kurs spółki powinien w czwartek spadać.

MACIEJ WEWIÓRSKI, DM IDMSA

"Spółka pokazała odpis na gruntach we Wrocławiu. Deweloper już wcześniej informował, że odkłada w bliżej nieokreśloną przyszłość tę inwestycję, ponieważ tamtejszy rynek nie wygląda ciekawie.

d34cczo

Grunty były już jednak kupione i to obciążyło wynik. W pozycji odpisy aktualizujące wartość gruntów przeznaczonych pod zabudowę zobaczyliśmy stratę blisko 13,5 mln zł. Była to główna przyczyna zaskakującej straty w IV kwartale.

Odpis nie był spodziewany. Dane powinny negatywnie wpłynąć na kurs".


Z wyliczeń PAP na podstawie raportu spółki wynika, że w IV kwartale strata netto Robyg wyniosła ok. 13,9 mln zł wobec 28,1 mln zł zysku przed rokiem i w stosunku do spodziewanego przez rynku zysku na poziomie 2 mln zł.

Przychody dewelopera wzrosły w tym czasie do 83,9 mln zł z 72,6 mln zł rok wcześniej. Konsensus zakładał sprzedaż na poziomie 81,5 mln zł.

W całym roku przychody Robyga wyniosły niemal 402,9 mln zł, a zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej sięgnął ponad 20 mln zł. (PAP)

jow/ jtt/

d34cczo

Podziel się opinią

Share
d34cczo
d34cczo