Trwa ładowanie...
d4662i3

Rockcastle kupiła centra handlowe w Opolu i Dąbrowie Górniczej za 221 mln euro

Warszawa, 02.12.2015 (ISBnews) - Rockcastle Global Real Estate nabyła portfel nieruchomości handlowych o łącznej powierzchni 106,7 tys. m2 od firmy BlackRock za kwotę 220,8 mln euro, podała Cushman & Wakefield, która - obok JLL - reprezentowała w transakcji sprzedającego. Portfel nieruchomości będący przedmiotem transakcji obejmuje dwa centra handlowe: Karolinka w Opolu i Pogoria w Dąbrowie Górniczej.
Share
d4662i3

"Są to największe kompleksy handlowe w Opolu i Dąbrowie Górniczej, które oferują odpowiednio ok. 70 tys. m2 i 36,7 tys. m2 powierzchni najmu brutto. [...] Obiekty zostały ukończone w 2008 r. przez firmę Mayland Real Estate, a firma BlackRock nabyła je w 2009 r. W ostatnich sześciu latach centra handlowe Karolinka i Pogoria zdobyły silną pozycję na rynku i cieszą się wyjątkową rozpoznawalnością w zasięgu ich oddziaływania" - czytamy w komunikacie.

"Sprzedaż tego portfela nieruchomości to ważny krok milowy w naszej działalności, świadczący o sukcesie naszej strategii, która polega na aktywnym podejściu do zarządzania aktywami oraz nawiązywaniu odpowiedniej współpracy z różnymi podmiotami. Zawarta transakcja potwierdza dojrzałość obu obiektów oraz ich dominującą pozycję w regionie. Jestem w pełni przekonany, że nowy właściciel, który specjalizuje się w nieruchomościach handlowych, podtrzyma ich świetną kondycję. Zespół ds. nieruchomości w firmie BlackRock nadal działa aktywnie na polskim rynku, poszukując kolejnych okazji inwestycyjnych w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej" - skomentował wiceprezes BlackRock Wojciech Smyk, cytowany w komunikacie.

Dyrektor generalny w Rockcastle Global Real Estate Spiro Noussis podkreślił, że oba centra oferują istotne możliwości wzrostu i będą stanowić ważny element w rozbudowie portfela nieruchomości handlowych w przyszłości.

d4662i3

BlackRock z siedzibą w Nowym Jorku należy do największych na świecie firm oferujących rozwiązania w zakresie zarządzania inwestycjami, zarządzania ryzykiem i doradztwa na rzecz klientów instytucjonalnych i indywidualnych. Według stanu na 30 września 2015 r., firma zarządzała aktywami o wartości 4,506 bln USD.

Rockcastle Global Real Estate Company Limited jest globalną firmą, której podstawowym celem jest inwestowanie w nieruchomości oraz spółki przynoszące duże zyski z perspektywą wzrostu wartości kapitału.

(ISBnews)

d4662i3

Podziel się opinią

Share
d4662i3
d4662i3