Trwa ładowanie...
d20i1wn
piwo

Rosja planuje drastyczne ograniczenia w sprzedaży piwa

Rosyjskie Ministerstwo Przemysłu i Handlu zgłosiło propozycję zmian, które mogą spowodować drastyczne ograniczenie sprzedaży piwa, nawet o 25 proc. - wynika z dokumentu, do którego dotarła we wtorek agencja Reutera.

Share
d20i1wn

Jak podało ministerstwo, przedstawiono propozycję zmian zasad prawnych, które zakażą sprzedaży piwa w kioskach i na targach, lecz nie dotkną dużych sklepów i supermarketów.

Kolejną zmianą ma być wprowadzenie limitów czasowych sprzedaży napojów alkoholowych i ustalenie minimalnych cen, zarówno hurtowych, jak i detalicznych, sprzedaży takich napojów, w tym piwa.

Propozycje muszą zostać jeszcze przestudiowane i przyjęte przez rząd i parlament - pisze Reuters.

W sierpniu prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew wezwał rząd do nasilenia walki z alkoholizmem. Przyznał, że nie przyniosły efektu podjęte w ostatnich latach działania zmierzające w tym kierunku, takie jak zaostrzenie warunków produkcji i obrotu alkoholem, ograniczenie reklamy napojów alkoholowych, zwiększenie kary za prowadzenie samochodów po pijanemu. W Rosji spożywa się rocznie 18 litrów czystego alkoholu na osobę.

Prezydent postawił zadanie obniżenia spożycia alkoholu do 8 litrów na osobę rocznie. Spożycie powyżej tego poziomu uważane jest przez WHO za zagrażające życiu i zdrowiu

d20i1wn

Podziel się opinią

Share
d20i1wn
d20i1wn