Trwa ładowanie...

Rosjanie wykupują środki na kaca. Zapijają smutki kwarantanny?

Czyżby w związku z siedzeniem w domu, więcej Rosjan musiało leczyć "syndrom dnia następnego"? Może na to wskazywać większe niż zwykle zainteresowanie lekami na kaca. W sprawie jest jednak drugie dno.

Rosjanie wykupują środki na kaca. Zapijają smutki kwarantanny?Źródło: Pixabay
d1thqo8
d1thqo8

Wzrost sprzedaży tego rodzaju specyfików zaobserwowano w pierwszej dekadzie marca, gdy Rosjanie zaczęli ograniczać wyjście z domów. Ogółem od 9 marca do 12 kwietnia apteki sprzedały o 83 proc. więcej preparatów na kaca niż w analogicznym okresie zeszłego roku – informuje PAP, powołując się na tekst dziennika "Izviestia".

Takie wyniki sprzedaży świadczą pośrednio, że Rosjanie częściej zaglądają do kieliszka – powiedział w rozmowie z gazetą szef Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Konsumentów Dmitrij Janin.

Jego zdaniem to nic zaskakującego: ludziom się nudzi, a ponadto przed piciem nie powstrzymuje ich strach przed tym, że następnego poranka muszą być "czyści". Ponadto wielu Rosjan przestraszyło się, że wódka zdrożeje, więc zrobili stosowne zapasy. Popełnili tym samym błąd, przed którym ostrzegają terapeuci: nie należy kupować alkoholi na zapas, bo człowiek o słabej woli nie wytrzyma takiej pokusy.

Zanim jednak wyciągniemy wniosek o nowej fali alkoholizmu w Rosji, szybkie spojrzenie do statystyk szpitalnych. Nie odnotowują one częstszych nagłych przypadków związanych ze stanami psychoz alkoholowych – zauważył w rozmowie z gazetą psychiatra Jewgienij Briun zwrócił uwagę medyk.

d1thqo8

Więc piją więcej czy nie piją? Sam wzrost popularności leków na kaca nie wystarczy, by wysnuć wniosek o zwiększeniu spożycia. Wiele leków uważanych za środki na kaca jest stosowanych przy leczeniu grypy i infekcji i wzrost sprzedaży może być związany z sezonowym wzrostem zachorowań.

Obejrzyj: Czy nie przesadzamy ze środkami ostrożności? prof. Pyrć ucina spekulacje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

d1thqo8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1thqo8

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj