Trwa ładowanie...
oprac. Katarzyna Kalus
09-01-2017 08:57

Rosyjska waluta zyskuje na wartości. Najlepszy wynik od roku

Rosyjscy eksperci przewidują, że w najbliższym czasie rubel jeszcze się umocni w stosunku do euro i dolara. Obecnie za euro trzeba zapłacić około 63,8 rubla, a za dolara 60,5 rubla.

Rosyjska waluta zyskuje na wartości. Najlepszy wynik od rokuFot: Shutterstock/InFocusVideo
d25xuop
d25xuop

Rosyjska waluta zyskuje na wartości. Według gazety „Izwiestia” w pierwszych dniach nowego roku odnotowano duże zainteresowanie rublem ze strony zagranicznych inwestorów.

Rosyjscy eksperci przewidują, że w najbliższym czasie rubel jeszcze się umocni w stosunku do euro i dolara. Obecnie za euro trzeba zapłacić około 63,8 rubla, a za dolara 60,5 rubla. To jeden z najwyższych kursów rosyjskiej waluty w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W ocenie analityków giełdowych na zainteresowanie zagranicznych inwestorów rublem wpływa przede wszystkim stabilna sytuacja rosyjskiej gospodarki. Z kolei tę sytuację specjaliści wiążą z tendencją wzrostową cen surowców energetycznych, głównie ropy. Przy tym prognozują oni dalszą stabilizację rosyjskiej gospodarki w związku z zapowiedziami poprawy stosunków Moskwy z Waszyngtonem i możliwością zniesienia sankcji wobec Rosji.

Przed nałożeniem na Rosję zachodnich restrykcji ekonomicznych, w związku aneksją Krymu i wojną w Donbasie, euro kosztowało około 40 - 43 rubli. Gwałtowny skok nastąpił latem 2014 roku, a w grudniu tego samego roku kurs rosyjskiej waluty był rekordowo niski i za euro trzeba było zapłacić blisko 100 rubli.

d25xuop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25xuop