Trwa ładowanie...
dob1kcp

Rozmowy o fuzji Biotonu z Polpharmą nadal trwają (opis)

02.03. Warszawa (PAP) - Rozmowy między Biotonem i Polpharmą na temat połączenia obu firm są nadal prowadzone - poinformował we wtorek dziennikarzy szef rady nadzorczej Biotonu,...

Share
dob1kcp

02.03. Warszawa (PAP) - Rozmowy między Biotonem i Polpharmą na temat połączenia obu firm są nadal prowadzone - poinformował we wtorek dziennikarzy szef rady nadzorczej Biotonu, Ryszard Krauze.

"Temat jest przesunięty o dwa miesiące, do końca kwietnia. Robimy wstępne przymiarki parytetowe, musimy sprawdzić, czy to jest opłacalne dla akcjonariuszy" - powiedział Krauze, zapytany, czy trwają rozmowy Biotonu z Polpharmą na temat fuzji.

W poniedziałek Bioton podpisał z Polpharmą umowę sprzedaży części swego przedsiębiorstwa zajmującej się produkcją antybiotyków. Wartość transakcji ustalono na 80 mln zł. Zgodnie z umową Bioton przeniósł na Polpharmę prawa i obowiązki wynikające z pozwoleń na dopuszczenie do obrotu antybiotyków oraz aktywa związane z ich sprzedażą i marketingiem.

W połowie listopada 2009 roku Bioton podpisał z należącą do Jerzego Staraka Polpharmą list intencyjny, który zakładał możliwość fuzji obu firm. Przewidywano również możliwość przejęcia przez Polpharmę antybiotykowej części Biotonu oraz jego włoskich spółek zależnych.

dob1kcp

W liście tym strony uzgodniły, że do 15 grudnia opracowane zostanie studium połączenia Biotonu z Polpharmą, do 28 lutego 2010 roku strony ustalą możliwości ewentualnego połączenia i jego podstawowe parametry, a w razie pozytywnego rezultatu przeprowadzonych prac, do 30 sierpnia podpisany ma być plan połączenia.

Było to drugie podejście Staraka do przejęcia biotechnologicznej spółki.

W sierpniu 2008 roku Prokom Investments podpisał umowę sprzedaży na rzecz należącej do Staraka Windstorm Trading & Investments całego posiadanego pakietu 33,3 proc. akcji Biotonu za 450 mln zł, ale w styczniu 2009 roku firmy odstąpiły od przeprowadzenia transakcji.(PAP)

epo/ ana/

dob1kcp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dob1kcp
dob1kcp