Trwa ładowanie...
d4k1zsu

RPP nie obniży stóp procentowych w tym tygodniu wg analityków

Warszawa, 03.02.2015 (ISBnews) - Rozpoczynające się dziś posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej (RPP) najprawdopodobniej przyniesie decyzję o utrzymaniu stóp procentowych na niezmienionych poziomach - tak sądzą niemal wszyscy analitycy ankietowanych przez agencję ISBnews.

Share
d4k1zsu

Większość z 14 ankietowanych analityków oczekuje pierwszej redukcji najwcześniej na kolejnym posiedzeniu. Trzech analityków oczekuje jednak cięcia już na obecnym posiedzeniu - o 25 pb. Większość analityków ankietowanych przez ISBnews uważa, że na koniec roku główna stopa procentowa będzie wynosiła 1,75%.

Podczas styczniowego posiedzenia RPP utrzymała stopy procentowe na obecnym poziomie. Ostatni raz Rada redukcji dokonała w październiku ubiegłego roku ustalając główną stopę referencyjną na poziomie 2,00%. RPP pisała później w swoich komunikatach, że ze względu na niepewność co do przyszłej koniunktury, nie wyklucza dalszego dostosowania polityki pieniężnej.

Dwudniowe posiedzenie RPP rozpoczęło się we wtorek, a decyzja zostanie ogłoszona w środę w e wczesnych godzinach popołudniowych.

(ISBnews)

d4k1zsu

Podziel się opinią

Share
d4k1zsu
d4k1zsu