Trwa ładowanie...

300+. Ruszył nabór wniosków. Już ponad pół miliona zgłoszeń

Od piątku zostało złożonych już 576 tys. wniosków o świadczenie z programu "Dobry start", które obejmują 826 tys. dzieci - poinformowało w poniedziałek ministerstwo rodziny. W ramach tego świadczenia co roku rodzice mogą dostać 300 zł na każde dziecko. W zamyśle rządu pieniądze mają wesprzeć rodziny przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Ruszył nabór wniosków do programu "Dobry Start". Już ponad pół miliona zgłoszeń Ruszył nabór wniosków do programu "Dobry Start". Już ponad pół miliona zgłoszeń Źródło: Pixabay
d1xusu3
d1xusu3

Wnioski można składać od 1 lipca do 30 listopada. Ci, którzy zrobią to w lipcu lub w sierpniu, dostaną pieniądze nie później niż do 30 września. - Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy –zachęcała w piątek Marlena Maląg, szefowa resortu rodziny. Kto zrobi to w późniejszych miesiącach, może liczyć na pieniądze w ciągu dwóch miesięcy od złożenia wniosku.

Wnioski tylko przez internet

Wnioskować o świadczenie mogą matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Pieniądze przysługują na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia. Z kolei na dziecko niepełnosprawne, uczące się w szkole, świadczenie jest wypłacane do ukończenia przez nie 24. roku życia. Dodatek nie przysługuje na dzieci chodzące do przedszkola ani na studentów.

Pieniądze z programu "Dobry Start" będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. ZUS przeleje świadczenie na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i wszelkie zawiadomienia będą przekazywane w formie elektronicznej. Wnioski można składać jedynie przez internet - za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS lub portalu Emp@tia MRiPS.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Samotni rodzice znów będą mogli rozliczyć się z dzieckiem. Jest jeden wyjątek

Wsparcie dla ponad czterech milionów dzieci

W ramach programu rodzice – bez względu na dochody – mogą otrzymać jednorazowo 300 zł np. na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom i pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych i w innych placówkach edukacyjnych.

d1xusu3

Według danych Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej każdego roku z "Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1xusu3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xusu3