Trwa ładowanie...
d3etsx1
28-01-2016 12:47

RWE uruchomiła park wiatrowy w Nowym Stawie o łącznej mocy 28 MW

Warszawa, 28.01.2016 (ISBnews) - RWE uruchomiła drugi park wiatrowy w Nowym Stawie o całkowitej mocy zainstalowanej 28 MW, poinformował członek zarządu RWE Renewables Polska Robert Macias. Dodał, że RWE przekroczyła już 240 MW mocy zainstalowanej w parkach wiatrowych i planuje kolejne projekty w Polsce.

d3etsx1
d3etsx1

"Polska jest dla nas jednym z kluczowych rynków, na których inwestujemy w energetykę wiatrową na lądzie. Wraz z uruchomieniem drugiej elektrowni wiatrowej w Nowym Stawie o mocy 28 MW, przekroczyliśmy 240 MW całkowitej mocy zainstalowanej w tutejszych parkach wiatrowych. W planach mamy kolejne projekty w lokalizacjach o dobrych warunkach wiatrowych. Jednak ich realizacja będzie uzależniona od funkcjonowania nowego aukcyjnego systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii, przewidzianego w ustawie OZE" - powiedział Macias, cytowany w komunikacie.

Wykorzystane turbiny w Nowym Stawie mają 100 metrów wysokości i tyle samo wynosi średnica wirnika każdej z nich. Wyprodukowana przez nie energia elektryczna będzie mogła zasilić nawet 38 000 gospodarstw domowych, podano także.

Oprócz Nowego Stawu 2, RWE eksploatuje w Polsce siedem lądowych parków wiatrowych, które są zlokalizowane w czterech regionach: Nowy Staw 1 położony w woj. pomorskim w pobliżu Malborka, Krzęcin i Tychowo na Pomorzu Zachodnim, Opalenica w woj. wielkopolskim, oraz sąsiadujące ze sobą farmy wiatrowe w Suwałkach, Pieckach i Taciewie w woj. podlaskim w północno-wschodniej Polsce.

RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu.

(ISBnews)

d3etsx1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3etsx1