Rynek będzie ignorował FED?

Wczorajsze osłabienie dolara względem głównych walut może powodować wrażenie, że rynek ponownie zignoruje to, co ma do przekazania Rezerwa Federalna, uznając, że podwyżka stóp nie nastąpi wcześniej, niż w II połowie 2015 r. Czy jednak, aby członkowie FED nie zaserwują 18 czerwca żadnej niespodzianki? Opcją byłoby chociażby przyspieszenie redukcji programu QE3 (z 10 do 15 mld USD na tym i kolejnych posiedzeniach), co mogłoby zostać odebrane też jako sygnał wcześniejszego ruchu w górę na stopach.

Rynek będzie ignorował FED?
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

We wczorajszym komentarzu popołudniowym zwracałem uwagę, że inwestorzy wykorzystali słabsze dane nt. sprzedaży detalicznej za maj, jako pretekst do osłabienia dolara. Niemniej kluczowe wydarzenie, jakim jest posiedzenie FED (17-18 czerwca), dopiero może wpłynąć na notowania. Tym samym negatywne ujęcie tygodniowe na BOSSA USD niekoniecznie musi wskazywać na osłabienie się dolara w przyszłym tygodniu. Silne wsparcia to strefa 68,00-68,05 pkt.

Carney zaskakuje mocnymi słowami o wcześniejszej podwyżce. Funt mocno w górę Szef Banku Anglii zaskoczył wczoraj wieczorem inwestorów słowami, że do podwyżki stóp procentowych może dojść wcześniej, niż się można tego spodziewać. W efekcie rynek zaczął wyceniać taki ruch już późną jesienią 2014 r. Wcześniej zakładano, że BOE zdecyduje się na takie posunięcie podobnie jak FED (w połowie 2015 r.). Ze słów Marka Carney’a wynika, że takie posunięcie może być wymuszone obawami związanymi z potencjalną bańką na rynku nieruchomości. Co ciekawe zauważa on też pewne zagrożenia dla gospodarki związane z nadmierną siłą funta. Tymczasem taki wyprzedzający ruch na stopach może sprawić, że GBP może jeszcze sporo zyskać. Chyba, że rzeczywiście FED nas czymś zaskoczy w przyszłym tygodniu.

Na wykresie GBP/USD dotarliśmy w rejon tegorocznych szczytów (1,6970-1,6995), który może stanowić mocny opór i zachęcać do realizacji zysków przed weekendem. Wsparcie to rejon szczytu z 1 maja na 1,6919. Wydaje się, że niezależnie od przyszłotygodniowego posiedzenia FED może się pojawić pokusa czasowego naruszenia psychologicznej bariery 1,70. Ciekawym poziomem może być szczyt z sierpnia 2009 r. na 1,7041.
[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33360/20140613_raport_dzienny_fx.pdf )
Marek Rogalski - Główny analityk walutowy DM BOŚ

| Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców. Został
sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. |
| --- |

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
eurusdkurs eurowaluty

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (3)