Trwa ładowanie...
d13ge48

Rynek nieruchomości. Deweloperzy pobiją rekord w segmencie biurowców?

Jeśli plany deweloperów zostaną zrealizowane, mamy szansę na najwyższy wynik w historii, jeśli chodzi o podaż biur oddaną do użytku w ciągu jednego roku - mówi Mateusz Polkowski, dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa w firmie JLL.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rynek nieruchomości. Deweloperzy pobiją rekord w segmencie biurowców?
(Fot: Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER/East News)
d13ge48

Deweloperzy na potęgę stawiają biurowce. W tym roku prawdopodobnie padnie rekord pod względem powierzchni oddanej do użytku - pisze "Rzeczpospolita".

- Obecnie na terenie całej Polski mamy 1,5 mln mkw. biur w budowie. Jeśli plany deweloperów zostaną zrealizowane zgodnie z harmonogramem, mamy szansę na najwyższy wynik w historii, jeśli chodzi o podaż biur oddaną do użytku w ciągu jednego roku - mówi Mateusz Polkowski, dyrektor w dziale badań rynku i doradztwa w firmie JLL.

Najbardziej aktywni są dziś inwestorzy w Warszawie (gdzie powstaje 662 tys. mkw. powierzchni biurowej), a następnie w Krakowie - 284 tys. mkw., we Wrocławiu - 170 tys. mkw. i Łodzi - 106 tys. mkw. Eksperci zwracają uwagę, że w stolicy Małopolski padł historyczny rekord, jeśli chodzi o nowe inwestycje w biurowym segmencie. Deweloperzy są optymistami i wierzą w to, że nowe obiekty nie będą puste.

Zobacz także: Rodzina 500+ może pomóc jednemu z najbogatszych Polaków

d13ge48

Podziel się opinią

Share
d13ge48
d13ge48