Rynek złotego: nadal jeszcze spokojnie
Godziny nocne handlu na rynku walutowym nie wniosły nic nowego do obrazu rynku, względna stabilność to chyba najwłaściwsze określenie. Podwyższoną dynamikę zmian odnotowujemy jedynie na parze USD/Yen, która to spada z poziomu 99,00 do 97,90 (godz.8.40).
RYNEK MIĘDZYNARODOWY
Godziny nocne handlu na rynku walutowym nie wniosły nic nowego do obrazu rynku, względna stabilność to chyba najwłaściwsze określenie. Podwyższoną dynamikę zmian odnotowujemy jedynie na parze USD/Yen, która to spada z poziomu 99,00 do 97,90 (godz.8.40).
Spadek kursu jest pochodną publikacji już po raz kolejny bardzo słabych danych makro z tamtejszej gospodarki, gdzie sprzedaż detaliczna w lutym spadła o 5,8% r/r, wobec oczekiwanego skurczenia się na poziomie 3,5% r/r. Z Kraju Kwitnącej Wiśni poznaliśmy również inflację CPI, która w tym samym okresie wyniosła -0,1% r/r, tym samym będąc zbieżna z oczekiwaniami analityków. Nadal bez rozstrzygnięć co do przyszłego kierunku zmian na parze EUR/USD, która konsoliduje się w przedziale cenowym 1,3500 – 1,3650. Dzisiaj z Wielkiej Brytanii poznamy dynamikę PKB za IV kwartał oraz saldo rachunku obrotów bieżących za ten sam okres. Następnie przeniesiemy się za Ocean, gdzie światło dzienne ujrzą przychody i wydatki Amerykanów w lutym. Na koniec do publicznej widomości zostaną podane: wskaźnik bazowych wydatków konsumpcyjnych oraz indeks nastroju Uniwersytetu Michigan.
O godzinie 08.08 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,3570 dolara.
Sytuacja techniczna eurodolara: nadal zmienia się w ramach zarysowanej kilka dni temu szerokiej konsolidacji. Zawężający się zakres wahań sugerować może, że po pierwsze nadal aktualna jest techniczna formacja flagi wzrostowej, a po drugie zbliżamy się do wygenerowania kolejnego dynamicznego ruchu. Poranny układ wskaźników technicznych typu intra day ma dość neutralny przebieg, co nie pozwala wykluczyć jeszcze jednej próby przetestowania niższego obszaru cen. Najbliższe lokalne wsparcia zlokalizowane są odpowiednio przy 1,3493 i 1,3420. Opór natomiast wyrysować można w okolicach 1,3650.
RYNEK KRAJOWY
Rynek złotego może zaskakiwać. Tym razem już nie kilkunastogroszową zmiennością w ujęciu dziennym, lecz długo niewidzianą stabilnością. I tak para EUR/PLN oscyluje w okolicach 4,5400 – 4,5700, natomiast USD/PLN w rejonach 3,3300 – 3,3800. Wczoraj indeks WIG20 tracił nieznacznie na wartości, przy obrotach podliczonych na blisko 1,3 miliarda złotych. Dzisiaj z rodzimej gospodarki nie poznamy żadnych publikacji o charakterze makroekonomicznym, zatem zachowania na parach złotowych będą determinowane czynnikami zewnętrznymi.
O godzinie 08.17 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 4,5624, a za dolara 3,3608 złotego.
Sytuacja techniczna na rynku złotego: utrzymuje się względnie stabilnie. Na rynku pary USD/PLN pozostajemy w dolnym obszarze zmian, konsolidacji zarysowanej pomiędzy 3,3050 a 3,4200. Najbliższe techniczne wsparcie zlokalizowane jest w rejonie 3,3500. Nocna obrona tego miejsca charakterystycznego skorelowana z porannym obrazem na wskaźnikach technicznych intra day sugeruje nadal dobrą kondycję strony zainteresowanej słabszym złotym. Można więc przyjąć, że najbliższe godziny upłyną pod znakiem stopniowej wspinaczki cen. Najbliższa bariera to rejon 3,3770. Spokojnie jest też na rynku pary EUR/PLN. Tutaj również mamy do czynienia z konsolidacją pomiędzy 4,5380 a 4,5720. Dopiero wyjście cen powyżej lub poniżej tych linii sygnalnych odebrać będzie można jako kierunkowskaz dalszych zmian. Wskazania techniczne sugerują, że najbliższe godziny nie przyniosą znaczących zmian. Utrzymany może zostać spokojny handel z lekką presją w kierunku południowym.
Część makroekonomiczna: Łukasz Leszczyński
Część techniczna: dr Jarosław Klepacki
ECM S.A.
| Opracowany materiał jest opinią na temat rynku, stanowi wyraz najlepszej wiedzy autorów popartej informacjami z kompetentnych źródeł i nie stanowi „rekomendacji” lub „doradztwa” w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. ECM S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podejmowane na podstawie przekazanego materiału. Bez zgody ECM S.A. nie może być dystrybuowany lub przekazywany dalej. |
| --- |