Trwa ładowanie...

Rząd dofinansuje rodzinom kupno... apartamentów

Wzrosły limity związane z programem "Rodzina na swoim". Z rządową dopłatą można kupić już nawet apartamenty w prestiżowych budynkach. Do kwietnia 2010 roku dofinansowanie do pożyczki można było uzyskać, jeżeli cena metra kwadratowego mieszkania w Łodzi nie przekraczała 6043 zł. Teraz limit ten wzrósł do 6481 zł. W pozostałych miastach regionu obowiązywała stawka 4354 zł za metr kwadratowy. Teraz wynosi 4.504 zł za metr kwadratowy.

Rząd dofinansuje rodzinom kupno... apartamentówŹródło: WP.PL
d4a9fvt
d4a9fvt

Z najnowszego raportu redNet Consulting wynika, że średnia cena nowych mieszkań w Łodzi wynosi dziś 5650 zł za mkw. To oznacza, że większość nowych mieszkań sprzedawanych dziś w Łodzi można kupić wspierając się rządowym dofinansowaniem.

Wsparcie "Rodziną na swoim" reklamuje nawet firma Varitex, która sprzedaje apartamenty w eleganckim budynku Marina, wybudowanym na łódzkim Julianowie. Swego czasu miał to być jeden z najdroższych apartamentowców w Łodzi, z ceną 8 tys. zł za metr kwadratowy. Dziś firma kusi w reklamach ceną 6,5 tys. zł.

- Rynek jest, jaki jest - krótko komentuje tę decyzję Henryk Ulacha, prezes Variteksu. Przekonuje, że cena 6,5 tys. zł nie dotyczy wszystkich mieszkań, bo są też takie za 8 tys. zł.

W poszukiwaniu innych mieszkań, które można kupić z rządowym dofinansowaniem, wystarczy sięgnąć po pierwszą z brzegu gazetę. W ostatniej Gratce.pl trafiamy na przykład na najnowszą inwestycję firmy Irenka - w bloku przy ul. Tatrzańskiej mieszkania mają kosztować 4750 zł za metr kwadratowy. Firma Arche zaczęła sprzedaż loftów przy ul. Kopernika w cenach 4690-6190 zł za metr kwadratowy. Z kolei deweloper Profit sprzedaje mieszkania na osiedlu Plejada 2 przy ul. Częstochowskiej już od 3850 zł za metr.

d4a9fvt

Dzięki programowi "Rodzina na swoim" nabywcy mieszkania mogą liczyć na to, że rząd przez pierwszych osiem lat będzie refundował połowę należnych w tym czasie odsetek. A te, w przypadku kredytu na 200 tysięcy, zaciągniętego na 20 lat, mogą sięgać 900 złotych. W takim przypadku rządowa pomoc to 450 zł miesięcznie, 43 tysiące przez osiem lat.

W samej Łodzi do dziś ze wsparcia skorzystało 1069 osób, z czego 168 w tym roku. W całym województwie wsparcie dostało 1989 osób (nie licząc już Łodzi), w tym - 273 w 2010 r. Łączna kwota kredytów przyznanych ze wsparciem rządowym wynosi w Łodzi 172 miliony złotych, zaś w innych miejscowościach regionu - 252 miliony złotych.

d4a9fvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4a9fvt