Trwa ładowanie...
d2a42fr
kobiety

Rząd: kobieto, weź sprawy w swoje ręce!

"Kobieto, weź sprawy w swoje ręce" - woła rząd do Polek. Bo, jak pisze "Dziennik", aż 52% Polek nie jest aktywnych zawodowo. Zajmują się domem, dziećmi i po cichu marzą, by zrobić karierę. Wiceminister Joanna Kluzik-Rostkowska chce im w tym pomóc.
Share
Rząd: kobieto, weź sprawy w swoje ręce!
Źródło: AFP
d2a42fr

"Kobieto! Nie czekaj na księcia z bajki ani na dobrą wróżkę. Złota rybka też ci nie pomoże. Życie to nie bajka. Weź sprawy w swoje ręce" - to nie hasło akcji feministycznej, ale kampanii firmowanej przez minister Joannę Kluzik-Rostkowską. Wszystko w ramach rządowej ogólnopolskiej akcji "Spełniona w biznesie". Kampania ruszy we wrześniu.

Akcja "Spełniona w biznesie" to - jak dowiedziała się gazeta - kilkaset billboardów, telewizyjnych spotów oraz reportaży przedstawiających historie kobiet, które zdecydowały się założyć własny biznes. W najbliższych dniach Ministerstwo Rozwoju Regionalnego uruchomi internetową stronę www.przedsiebiorczakobieta.pl z informacjami, jak krok po kroku można założyć firmę. Ruszy też infolinia, gdzie dyżurować będą eksperci.

_ Badania pokazują, że jest bardzo dużo kobiet, które czują potrzebę aktywności, chciałyby mieć własny biznes, ale nie wiedzą, jak to zrobić _- mówi wiceminister Joanna Kluzik-Rostkowska odpowiedzialna za sprawy kobiet i rodziny. (PAP)

d2a42fr

Podziel się opinią

Share
d2a42fr
d2a42fr