Trwa ładowanie...
d3xyfgq

Rząd podjął uchwałę ws. niepodnoszenia pułapu redukcji emisji CO2

Warszawa, 15.03.2016 (ISBnews) - Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie niepodnoszenia uzgodnionego pułapu redukcji koncentracji dwutlenku węgla w atmosferze, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Share
d3xyfgq

"Obecnie na forum Unii Europejskiej niektóre państwa członkowskie zgłaszają postulaty dalszego zaostrzenia celów europejskiej polityki klimatycznej i podwyższenia poziomów redukcji emisji gazów cieplarnianych. Rząd zdecydowanie opowiada się za tym, by UE skoncentrowała się na wdrażaniu dotychczas przyjętych na forum Rady Europejskiej zobowiązań dotyczących polityki klimatycznej" - czytamy w komunikacie.

Rząd przypomina, że celem porozumienia paryskiego, przyjętego podczas 21. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu jest ograniczenie globalnego wzrostu temperatury za pomocą szerokiego spektrum przedsięwzięć, odnoszących się zarówno do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, jak i działań zwiększających ich pochłanianie. Państwa-strony zobowiązane są do realizacji dobrowolnie przyjętych zobowiązań w sposób sprawiedliwy i adekwatny do swoich możliwości.
"Rada Ministrów nie akceptuje sytuacji, w której wizja i mechanizmy polityki klimatycznej UE mogłyby naruszać bezpieczeństwo gospodarcze, w tym obniżać konkurencyjność poszczególnych państw członkowskich. Rząd zaznacza również, że uzgodnione konkluzjami Rady Europejskiej w październiku 2014 r. cele wdrażania polityki klimatycznej UE wymagają od Polski ogromnego wysiłku inwestycyjnego w zakresie modernizacji polskiego sektora energii" - czytamy dalej.

Podkreślono także, że Polska jak dotąd osiągnęła redukcję emisji gazów cieplarnianych na poziomie ok. 30%, a więc na poziomie dużo wyższym niż 6% przyjęte w ramach Protokołu z Kioto.

(ISBnews)

d3xyfgq

Podziel się opinią

Share
d3xyfgq
d3xyfgq