Trwa ładowanie...

Rząd: Pomoc z Agencji Rozwoju Przemysłu również dla powodzian

Do firm, które ucierpiały podczas powodzi, trafi pomoc z Agencji Rozwoju Przemysłu - zdecydował we wtorek rząd. Dotąd z pomocy ARP mogli korzystać przedsiębiorcy dotknięci skutkami kryzysu gospodarczego - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Rząd: Pomoc z Agencji Rozwoju Przemysłu również dla powodzianŹródło: Jupiterimages
d2bd6ic
d2bd6ic

O wsparcie ARP będą się mogły ubiegać średnie i duże firmy. Pomoc będzie można uzyskać na utrzymanie lub odtworzenie zdolności produkcyjnych przedsiębiorców poszkodowanych przez powódź. Będzie też skierowana do firm wykonujących inwestycje związane z usuwaniem skutków powodzi. Celem działań ARP ma być też pobudzenie popytu, głównie inwestycji - wynika z komunikatu CIR po wtorkowych obradach rządu.

Agencja będzie udzielać pożyczek, kupować emitowane przez firmy obligacje i dokapitalizowywać je. Agencja będzie też miała prawo do udzielenia przedsiębiorcom poręczeń i gwarancji. Pomoc ma trafić do firm z gmin i miast dotkniętych klęską powodzi. Takie wsparcie nie będzie pomocą publiczną - podało Centrum.

Żeby przeprowadzić zmiany, rząd musiał znowelizować przyjęte w grudniu 2009 r. zasady wsparcia dla przedsiębiorstw w regionach najbardziej zagrożonych kryzysem gospodarczym. Do tej pory pomoc uzyskiwały przedsiębiorstwa produkcyjne działające w powiatach najbardziej narażonych na pogorszenie sytuacji gospodarczej i społecznej.

d2bd6ic
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bd6ic