Trwa ładowanie...
brown
05-01-2009 19:50

Rząd stworzy 100 tys. miejsc pracy?

Brytyjski premier Gordon Brown obiecał, że jego rząd stworzy 100 tysięcy nowych miejsc pracy. Jak się ocenia, bezrobocie w dotkniętej recesją Wielkiej Brytanii sięgnie wkrótce trzech milionów.

Rząd stworzy 100 tys. miejsc pracy?Źródło: AFP
d15o77k
d15o77k

Premier Gordon Brown, z którego inicjatywy skarb państwa wpompował już 37 miliardów funtów w ratowanie brytyjskich banków, zapowiedział, że wyda kolejne 10 miliardów na program inwestycji państwowych. Wzorcem dla premiera Browna jest amerykańska polityka "New Deal" prezydenta Roosevelta w dobie Wielkiego Kryzysu. Planowane inwestycje to modernizacja szkół i szpitali, projekty ekologiczne i rozwój informatyki - finansowane przez państwo, ale realizowane przez firmy prywatne.

Rzecznik opozycji konserwatywnej powiedział, że liczba 100 tysięcy nowych miejsc pracy wydaje się wzięta z powietrza i przypomniał, iż rząd dopiero co odwołał z braku funduszy wielkie zamówienie państwowe na budowę dwóch lotniskowców. Przywodca Partii Konserwatywnej, David Cameron oświadczyl, że o wiele więcej dałoby sie osiągnąć forsując rozwój i "zielonych" technologii. Z nadzieją inicjatywę premiera Browna powitały natomiast związki zawodowe.

d15o77k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15o77k