Trwa ładowanie...

Rząd ułatwi zagraniczne wojaże

Resort gospodarki chce pomóc firmom w zagranicznej ekspansji - informuje "Puls Biznesu".

Share
Rząd ułatwi zagraniczne wojaże
Źródło: Fotolia, fot: Kzenon
d3bhqwj

Polski eksport święci tryumfy, ale wyniki robią głównie duże międzynarodowe firmy. Małe i średnie przedsiębiorstwa nie wychodzą chętnie za granicę. Ministerstwo Gospodarki chce im pomóc. Przeznaczy nawet 30 mln zł na nowy projekt - Centra Gospodarcze Polski.

"Na razie myślimy o otwarciu takich centrów na 5-7 rynkach, na pewno w USA, Niemczech i Chinach. Rozważamy Półwysep Arabski i Afrykę, ale chętnie poznamy rekomendacje firm" - mówi Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki.

Każde centrum ma być dostosowane do potrzeb polskich firm, co oznacza, że ich funkcje mogą się różnić. Ministerstwo planuje, by przedsiębiorcy mogli w nich wynająć powierzchnię biurową (np. na 6 miesięcy) i w tym czasie rozpoznać rynek i nawiązać kontakty biznesowe pozwalające na samodzielne funkcjonowanie za granicą.

Przedsiębiorcom pomysł bardzo się podoba. "Oby jak najszybciej centra zaczęty działać. Dla mnie najbardziej potrzebne są takie placówki w USA i Chinach. Półwysep Arabski i Niemcy mogą być w drugiej kolejności" - mówi Robert Podleś, prezes COBI, producenta klocków konstrukcyjnych, który sprzedaje na całym świecie.

d3bhqwj

Podziel się opinią

Share
d3bhqwj
d3bhqwj