Trwa ładowanie...
d3b29l0
d3b29l0

Rząd USA powinien powtórzyć stress-testy największych banków w razie potrzeby - COP

9.6.Waszyngton (PAP/WP) - Rząd USA powinien powtórzyć stress-testy największych krajowych banków, jeśli założenia o surowości kryzysu okazały się zbyt optymistyczne - twierdzi...
Share
d3b29l0

9.6.Waszyngton (PAP/WP) - Rząd USA powinien powtórzyć stress-testy największych krajowych banków, jeśli założenia o surowości kryzysu okazały się zbyt optymistyczne - twierdzi Panel Nadzorujący Kongresu (COP) w swoim raporcie.

Jak uważa przewodnicząca panelu, Elizabeth Warren, przeprowadzone stress-testy, które generalnie okazały się satysfakcjonujące, zostały przeprowadzone przy założeniach średniego bezrobocia na poziomie 8,9 proc. w 2009. Jednak bezrobocie w maju wzrosło już do 9,4 proc. i może się okazać, że wcześniejsze szacunki okazały się zbyt optymistyczne.

W swoim raporcie COP podkreśla, iż banki powinny w przyszłości poddać się kolejnym stress-testom, jeśli będą w dalszym ciągu utrzymywać w dużej ilości toksyczne aktywa.

d3b29l0

Zaznaczono jednak, że mimo iż testy te są użytecznym narzędziem, zaleca się ostrożność w jego wykorzystywaniu.

"Mimo iż nikt nie kwestionuje potencjalnie pozytywnych wyników testów, byłoby nierozsądnie myśleć, iż te rezultaty nie ukazują wszystkich możliwych słabości, ani nie stanowią wystarczającego bufora przeciwko możliwym negatywnym efektom w przyszłości" - napisano w raporcie.

COP nadzoruje wykorzystanie 700 mld USD rządowej pomocy dla sektora finansowego. (PAP)

mjn/ jtt/

d3b29l0

Podziel się opinią

Share
d3b29l0
d3b29l0