Trwa ładowanie...
d1wlqt1
d1wlqt1

Rząd za zmianami w Programie wspierania istotnych inwestycji

Rząd przyjął we wtorek uchwałę w sprawie zmian w Programie wspierania inwestycji o istotnym znaczeniu dla gospodarki polskiej na lata 2011-2020. Zmiany mają na celu zwiększenie napływu inwestycji do Polski.
Share
d1wlqt1

Jak podało Centrum Informacyjne Rządu, od 1 lipca 2014 r. obowiązują zmienione przepisy unijne dotyczące nowych zasad udzielania krajowej pomocy regionalnej. "Musi być zgodna z zasadami udzielania pomocy publicznej w UE" - dodano.

Najważniejsze zmiany dotyczą m.in. dodania do listy sektorów priorytetowych: rolno-spożywczego i biotechnologii zielonej.

Pod względem wartości produkcji Polska jest szóstym producentem żywności w UE. W latach 2005-2010 średnioroczne tempo wzrostu produkcji żywności było wysokie i wyniosło 4,7 proc.

d1wlqt1

W 2013 r. eksport artykułów rolno-spożywczych sięgnął 20 mld euro, czyli ponad 13 proc. całości polskiego eksportu.

Przyjęta we wtorek przez rząd uchwała wprowadza szczegółowe kryteria wyliczania wsparcia z tytułu kosztów kwalifikowanych dla projektów badawczo-rozwojowych.

CIR podkreśliło, że przedstawiciele ministra gospodarki będą co roku kontrolować umowy zawierane z przedsiębiorcami w ramach programu. Wyniki z tych kontroli mają być przedstawiane Radzie Ministrów nie później niż do 31 sierpnia roku następującego po okresie sprawozdawczym.

Budżet programu na lata 2011-2020 ma wynieść 672,4 mln zł.

d1wlqt1

Podziel się opinią

Share
d1wlqt1
d1wlqt1